Konni Zararlısı Hangi Ülkeyi Hedef Aldı?

Konni Zararlısı Hangi Ülkeyi Hedef Aldı?

PAYLAŞ

Konni Zararlısı son dönemin en popüler Malware’lerinden biri olarak karşımıza çıkmış durumda. Peki bu yeni kötücül yazılım hangi ülkeyi hedef almış durumda.

Sözü fazla uzatmadan ülkeyi açıklayalım Konni Zararlısı Kuzey Kore’yi hedef almış durumda. En az üç yıl boyunca bilinmeyen bir tehdit aktörü tarafından Kuzey Kore’den veri ve profil organizasyonlarını çalmak için RAT kullanarak aralıklı olarak siber saldırılar düzenlendiği ortaya sürüldü. Siber güvenlik araştırmacıları son üç yılda içinde Konni Zararlısı Trojan adı geçen Kuzey Kore hedeflerine karşı yapılan en az üç büyük saldırıyı tespit etti.

En Son Saldırı Temmuz Ayında Gerçekleşti

En sonuncusu Temmuz ayında, Kuzey Kore Hükümeti’nin, ABD hedeflerine ulaşabileceğini düşünen Kıtalararası Balistik Füze’yi başarıyla test ettiğini duyurmasının hemen ardından geldi. Malware’i analiz eden en son güvenlik sağlayıcısı Cyclance, Konni Malware’in 2014 yılında ilk defa bir antivirüs üreticisi tarafından ortaya çıkarılan DarkHotel APT’si ile alakalı olabileceğini iddia etti. Cyclance’de tehdit analisti yöneticisi Kevin Finnigin, “Konni hala gelişen ve tam kapasiteli bir RAT” ifadesini kullandı. Şirketin analizleri sonucu da ek yeteneklerin hala geliştirildiğini gösteriyor.Konni Zararlısı 2

 


CEVAP VER