AWS, Dell Destekli CloudEndure ‘u Satın Alıyor!

AWS, Dell Destekli CloudEndure ‘u Satın Alıyor!

PAYLAŞ

Dell Technologies tarafından desteklenen İsrail’li girişimci CloudEndure ‘nin AWS tarafından satın alınacağı ortaya çıktı. Neredeyse tamamlanan müzakerelerin raporları bu hafta başında İsrail medyasında yayınlandı ve satın alma fiyatının 200 ila 250 milyon dolar aralığında olacağı söyleniyor. 

CloudEndure, felaketten kurtarma, canlıyedekleme ve canlı bulut geçişi için iş sürekliliği yazılım çözümleri geliştiren bir bulut bilişim şirketi. CloudEndure’nin merkezi ABD’de ve ARGE bölümü ise İsrail’de bulunuyor.

CloudEndure, 2012 yılında Ofer Gadish (CEO), Gil Shai (CRO), Ofir Ehrlich (Başkan Yardımcısı) ve Leonid Feinberg (Başkan Yardımcısı) tarafından kuruldu . Aynı kurucular daha önce Limelight Networks şirketini kurmuş ve 2011 yılında satın alınan AcceloWeb’i yaratmıştı. CloudEndure, şimdiye kadar özel yatırımcılardan Dell EMC, VMware, Mitsui, Infosys ve Magma Girişim Ortakları gibi şirketlerden toplam 18,2 milyon dolar yatırım almış durumda. 

CloudEndure ürünleri

Google Cloud VM Migration Service, entegrasyon ve Cisco Systems CloudCenter Felaketten Kurtarma ve Migration, Sungard Available Services Bulut Kurtarma ile entegrasyonlar da dahil olmak üzere geçiş yazılımı.

CloudEndure, Windows veya Linux ortamında çalışan tüm iş yüklerini kesintisiz ve neredeyse herhangi bir hedef buluta taşıyan bir dönüşüm motoru sunuyor.

Verileri bulutların arasına taşıyan bir şirket olarak Cloud Endure, büyük ölçekli oyuncularla iyi ilişkiler içerisinde. 2016 yılında AWS İleri Teknoloji Ortağı olmadan önce bile, CloudEndure’un Google ile özellikle yakın bir ilişkisi vardı.girişimci CloudEndure

2015 yılında benzersiz bir ortaklık biçiminde Google , Cloud Endure tarafından gerçekleştirilen bulutuna yapılan göçleri finanse etmeye başladı.

Bazı basında çıkan haberlerde, Google’ın bu girişimi almak için yarışmakta olduğu öne sürülüyordu. Ancak Google, geçen yıl  İsrailli bir başka girişim olan Velostrata’yı satın aldı.

Cloud Endure ayrıca Microsoft Azure ve VMware’in de bir ortağı. Ve OpenStack ortamlarıyla bütünleşe biliyor. Ürün, canlı iş yüklerinin bu ortamlar arasında en az operasyonel aksama ile taşınmasına izin veriyor.

Felaket kurtarma konusunda, sıfıra yakın bir kurtarma noktası hedefi ve kurtarma süresi hedefi sağlıyor.

AWS, bir yıldan fazla bir süredir bulut geçiş hizmetleri konusundaki fırsatlarını kanal ortaklarına vurgulayarak, bu hizmetlerin bugün işletmeler arasında en çok talep görenler arasında olduğunu söylüyor.

Pek çok işletme, satıcı kilitlenmesini önlemek için ortamlarında en az iki bulut çözümü kullanarak çoklu bulut stratejisine yöneliyor. Araştırma firması Gartner, 2019’da işletmelerin yüzde 70’i için çoklu bulutun ortak bir strateji olacağını öngörüyor.


CEVAP VER