Bill Gates Koronavirüs İddiaları İçin Sessizliğini Bozdu: “Çok Aptalsınız”

microsoft'ta

Microsoft’un kurucusu Bill Gates koronavirüs iddiaları için önemli açıklamalar yaptı. Çin’in wuhan kentinde ortaya çıkan ve bütün dünyaya yayılan bu virüs hakkında sayısız komplo teorisi uyduruldu. Bazıları bunun Çin tarafından dünyaya yayıldığını düşünürken, kimileri de 5G baz istasyonları ile doğrudan bağlantılı olduğunu söyledi. Gates, bu iddialara yanıt verdi.

Koronavirüs dünya genelinde 6 milyon civarında insana bulaştı ve giderek sayı artıyor. Ölü sayısının da artış gösterdiği salgın, neredeyse en başından beri Bill Gates’in radarındaydı. Sürekli olarak konu ile ilgili açıklamalar yapan teknoloji devinin sahibi, dünya için tedirgin olduğunu söylüyordu. Bundan önceki konuşmasında dünyanın en büyük tehlikesinin nükleer savaşlar değil, virüsler olduğunu ifade etmişti.

Bill Gates koronavirüs iddiaları herkesin izlendiğini söylüyor

Komplo teorisyenlerine göre Microsoft’un kurucusu hiç masum değil. Onlara göre, bu virüs çok önceden tasarlanmıştı ve insanların çip takmayı kabul etmesinin en önemli yollarından birisiydi. Normal şartlarda herhangi bir insana takamayacağınız mikroçipler, özellikle de aşı yoluyla rahatlıkla enjekte edilebiliyordu. fakat bildiğimiz kadarıyla Microsoft, çip teknolojisi ile ilgilenmiyor. Ancak bu faaliyetlerini gizli bir şekilde yürütmüş olabilir.

Bill Gates koronavirüs iddiaları, Bill Gates koronavirüs iddiaları yalanladı, Bill Gates koronavirüs, Bill Gates koronavirüs hastalığı, Bill Gates komplo teorisi

Yaptığı açıklamada, “Mikroçip türü bir şeyle hiç ilgilenmedim. Bu saçmalıkları reddetmek neredeyse imkansız çünkü çok aptalca veya garip” ifadelerine yer veren Bill Gates Koronavirüs iddiaları için kesin konuştu. Komplo teorisyenlerinin en çok güvendiği konu ise onun salgın başladığı günden beri sürekli olarak açıklamalar yapmasaydı. Hatta geçen birkaç yıl önce yine kendisi tarafından bir salgın yayılacağı söylenmişti. Bu durum onu zan altında bıraktı.

Yeni Ehliyet Düzenlemesi Kimleri Etkiliyor? İşte Cevabı…

ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanlığını yapan Stone, “Bill Gates’in bu salgının yaratma ve yayılım sürecindeki rolü tartışmaya açık. Muhafazakâr arkadaşlarımın bazıları bunu saçma bulurken, bazıları da kesinlikle doğru buluyor. Gates ve diğer küreselciler salgını, aşıları zorunlu hale getirmek ve insanlara mikroçip takmak için kullanıyor” diyerek Bill Gates koronavirüs iddiaları için büyük bir dayanak sundu. Sizce gerçekten de Microsoft’un kurucusu böyle bir şey yaptı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.