Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

PAYLAŞ

Bitcoin ismini son dönemde çokça duymuşsunuzdur. Fakat 650’nin üzerinde elektronik paranın olduğu dünyaya adım atamak için bilmeniz gereken birkaç şey var. Bitcoin hakkındaki tüm detayları yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Bitcoin, alışılmış bankalardan farklı bir şekilde para alışverişi yapmanızı sağlıyor. Bu nedenle, Bitcoin’i ciddi bir işlem için kullanmadan önce bilgilenmek için zaman ayırmanız gerekiyor. Bitcoin, normal cüzdanınızla aynı özenle korunması gereken bir elektronik para.

Gerçek hayatta olduğu gibi Bitcoin cüzdanınızı da sağlama almalısınız. Bit coin, değeri çok kolay bir şekilde her yere aktarmayı mümkün kılıyor ve paranızın cüzdanınıza erişebildiğiniz sürece kontrol etmenizi sağlıyor. Bu harika özellikler aynı zamanda büyük güvenlik endişeleriyle birlikte geliyor. Fakat şunu da unutmamak gerekiyor; Bitcoin doğru kullanıldığında çok yüksek güvenlik özelliklerini size sunabilir. Paranızı korumak için iyi uygulamaların benimsenmesi tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Bit coin Fiyatı Uçtu

Bit coin fiyatı; genç yapısı, yeni doğası ve bazen likiditesi düşük piyasalar nedeniyle kısa sürede tahmin edilemez biçimde artabilir ya da azalabilir. Sonuç olarak, Bit coin ile tasarruflarınızı korumanızı hali hazırdaki piyasa durumlarında önermiyoruz. Bit coin’in yüksek riskli bir varlık gibi görülmesi sebebiyle kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı asla bu biçimde saklamalısınız. Eğer Bit coin ile ödeme alırsanız, pek çok servis sağlayıcı sayesinde yerel para biriminize çevirebilirsiniz.

Bitcoin Ödemeleri Geri Döndürülemez

Bi coin ile yapılan herhangi bir işlem iptal edilemez, yalnızca para alan kişi tarafından iade edilebilir. Bu, tanıdığınız, güvendiğiniz veya bilinen bir üne kavuşan kişi ve kuruluşlarla iş yapmak için özen göstermeniz gerektiği anlamına gelir. İşletmeler, kendi müşterilerine gösterdikleri ödeme isteklerini kontrol altında tutmalıdır. Bi tcoin yazım hatalarını tespit edebilir ve yanlışlıkla yanlış bir adrese para göndermenize izin vermez. Gelecekte, tüketiciye daha fazla seçenek ve koruma sağlamak için ek hizmetler de kullanıma sunulacak. Bu sayede Bit coin kullanımı hızlı bir şekilde artacak.

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin Sahipsiz Değil

Bit coin ile gizliliğinizi korumak için biraz çaba harcamalısınız. Tüm Bit coin işlemleri, herkesin Bit coin adresinin dengesini ve işlemlerini görebileceği şekilde, kamuya açık ve kalıcı olarak ağ üzerinde saklanıyor. Bununla birlikte, kullanıcının bir adresin arkasındaki kimliği, bir satın alma işlemi sırasında veya başka koşullar altında bilgi açıklanıncaya kadar bilinmiyor. Bit coin adreslerinin neden sadece bir kez kullanılması gerektiğinin bir sebebi de bu. Mahremiyetinizi korumak için iyi uygulamaların benimsenmesi ise sadece sizin sorumluluğunuzda.

Doğrulanmamış İşlemler Güvenli Değil

İşlemler geri döndürülemez olarak başlamıyor. Bunun yerine, onları tersine çevirmenin ne kadar zor olduğunu gösteren bir onay puanı alıyorlar. Her bir onay birkaç saniye ile 90 dakika (ortalama da 10 dakika) arasında tamamlanıyor. İşlem çok düşük bir bedel içeriyor veya daha önce kullanılmayan bir adrese teslim edilecekse ilk onayın alınması daha uzun sürebilir.

Bit coin Hala Deneysel Bir Yapıya Sahip

Bit coin, aktif gelişmekte olan deneysel yeni bir para birimi. Her gelişme, Bit coin’i daha cazip hale getirirken, Bitcoin kabulü büyüdükçe yeni zorluklar da ortaya çıkacağını bilmekte fayda var. Bu büyümekte olan yapı sırasında artan ücret, yavaş onaylar veya daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli yatırımlar yapmadan önce sorunlara hazırlıklı olun ve bir teknik uzmana danışın, ancak kimsenin Bit coin’in geleceğini önceden tahmin edemediğini unutmayın!

Bitcoin Devlet Vergileri ve Düzenlemeleri

Bitcoin resmi bir para birimi değil. Buna göre, düşüncelerin çoğunda hala, Bit coin de dahil olmak üzere, yapılan herhangi bir işlem için, satış, bordro ve sermaye kazançları vergisi ödemeniz gerekiyor. Hükümetinizin ve / veya yerel belediyelerinizin verdiği vergi ve diğer yasal veya düzenleyici zorunluluklara uymanızı sağlamak sizin sorumluluğunuzda.bitcoin 2

 


CEVAP VER