Bitcoin şaşırtıyor

Bitcoin şaşırtıyor

PAYLAŞ

İnternetin bankasız ve devletsiz para birimi olarak bilinen Bitcoin, yüzde 32 değer kaybederek son zamanların en sert düşüşünü yaşadı. Medya Takip Merkezi (MTM), birçok uzmanın ‘kağıt paranın geleceği’ olarak adlandırdığı Bitcoin’i merceği altına alarak, medya raporunu çıkarttı. İşte araştırmanın detayları…

 Son haftalarda rekor üstüne rekora koşarak kazandığı değer ile yatırımcılarını sevindiren sanal para Bitcoin, 2015’den bu yana en sert düşüşünü yaşayarak yüzde 32 değer kaybetti. Yaşanan gelişme teknoloji ve ekonomi dünyasını şaşırttı.

Sanal para birimleri her geçen gün artıyor

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna herhangi bir aracı olmaksızın doğrudan transfer yapılmasını sağlayan sanal paralar sunduğu kolaylık sebebiyle büyük ilgi görüyor. Dijital dünya genelinde birçok alışveriş, yatırım ve fonlama gibi işlemlerin kolay ve hızlı yapılmasını sağlayan bu paralar arasında en yaygını Bitcoin olsa da, her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Kriptolu paraları “paranın geleceği” olarak adlandıran uzmanlar olduğu gibi, yaşanan dalgalanmalar neticesinde, sanal paraların kendini kanıtlaması için uzun zamana ihtiyaç duyduğu görüşünü ileten uzmanlar da var.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) medya raporuna göre “Bitcoin” Ocak ayından bu yana yazılı, görsel ve internet medyasında 4 bin 739 habere konu oldu. Konu hakkında yaşanan gelişmeler, dalgalanmalar ve yatırımcı beklentileri sıklıkla medyanın yer verdiği konular arasında yer alıyor.

Okul tatilinde dijital virüslerden uzak durmanın 7 yolu


CEVAP VER