Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young ile Keyifli Bir Röportaj

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young ile Keyifli Bir Röportaj

PAYLAŞ

Berlin’de gerçekleştirilen uluslararası Bosch ConnectedWorld 2017 konferansında BoschTürkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young ile yeni teknolojiler hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young ile gerçekleştirdiğimiz röportajımıza aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Yapay zeka (AI) sayesinde bilgisayar, makine öğrenme yöntemlerini uygulayabiliyor. AI yerleşik bilgisayarın, karmaşık trafik durumlarında veya otomobil açısından yeni olan durumlarda bile otonom otomobillere rehberlik sağlaması bekleniyor.

Bosch’un AI yerleşik bilgisayarı, yayaları veya bisikletçileri algılayabiliyor. Nesne algılama olarak bilinen bu yeteneğinin yanı sıra yapay zeka, otonom araçların bir durumu değerlendirmesini de kolaylaştırıyor. Örneğin, sinyalini yakan otomobillerin şerit değiştirme olasılığı, sinyalini yakmayan otomobillerden daha yüksektir. Sonuç olarak, AI’ye sahip bir sürücüsüz araçlar, gelen aracın bir dönüş yapması gibi karmaşık trafik durumlarını algılayabiliyor ve değerlendirebiliyor ve bu bilgileri kendi sürüşünde kullanıyor.

Bilgisayar, yapay sinir ağlarında sürüş yaparken öğrendiği her şeyi kaydediyor. Uzmanlar, doğru olmalarını sağlamak için bu bilgileri laboratuvarda inceliyor. Yolda gerçekleştirilecek olan testlerin ardından yapay olarak oluşturulan bilgi yapıları, bir güncelleme olarak pek çok diğer AI yerleşik bilgisayara iletilebilecek.

2020 yılı gibi oldukça yakın bir zamandan itibaren otonom otomobiller günlük yaşantının bir parçası haline gelecek. Bosch, tüm teknolojik cephelerde otonom sürüşü ilerletiyor.

Bu yılın başında şirket, bir Yapay Zeka Merkezi kurduğunu duyurdu. Bosch, bu alandaki uzmanlığını arttırmak için yaklaşık 300 milyon Euro yatırım yapıyor.

,

,

Bosh Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young


CEVAP VER