CATIA Dünyasındaki Yenilikler İstanbul’da Konuşuldu

CATIA Dünyasındaki Yenilikler İstanbul’da Konuşuldu

PAYLAŞ

Dassault Systèmes’in İstanbul’da düzenlediği CATIA Topluluğu konferansında, “deneyim ekonomisine” önemli katma değerler sunan CATIA ile ilgili son yenilikler katılımcılarla paylaşıldı.

CATIA Topluluğu Konferansı’na otomotiv sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlerden firma yetkilileri ve Dassault Systèmes iş ortaklarının aralarında olduğu 110’dan fazla kişi katıldı. Tüm gün süren etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dassault Systemes Türkiye Genel Müdürü Burak Süsoy, CATIA dünyasında değişimin hızla sürdüğünü dile getirdi. Süsoy, şöyle konuştu: “Mühendisliğin yepyeni bir dünyaya doğru evrildiği bir dönem yaşıyoruz. Artık sadece ürünleri üretmekten öte şeyler gerekiyor, hem tasarım hem sunum sürecinde deneyim ve deneyime dahil etme kavramları kritik önemde. Dassault Systèmes olarak tabii ki bu dönüşüme kendimizi adapte etmeye, hatta bu dönüşümde öncü bir rol üstlenmeye dikkat ediyor ve bunu amaçlıyoruz.”

Burak Susoy

Ar-Ge çalışmaları hız kesmeden sürüyor

Süsoy’dan sonra söz alanDassault Systèmes CATIA Satış Direktörü Frédéric Martin, içinde yaşadığımız çağın artık bir ‘deneyim ekonomisi’ çağı olduğunu söyledi. Artık sadece ürünün üretimi ve pazara sunumunun değil, servisinin ve ürünle ilgili deneyim yaşatmanın da kritik hale geldiğini vurgulayan Martin, “CATIA ile Dassault Systèmes’in yatırımları ve Ar-Ge çalışmaları hiç hız kesmeden devam ediyor. Kullanıcılarımıza CATIA V5’de 2020 yılına destek vereceğimizi belirtmek isterim. V6 tarafında ise sürekli yeni geliştirmeler yapıyoruz, önümüzdeki dönem de Ar-Ge çalışmalarına devam etmeyi planlıyoruz.”

catia

Otomotiv devlerinde CATIA uygulamaları

CATIA ile önemli projelerde müşterilere faydalar sunmaya devam ettiklerini anlatan Martin, “Son olarak BMW Group, kompozit parçalar ve yapılar tasarlamak ve üretmek için Dassault Systèmes’in kapsamlı ve entegre endüstriyel çözüm deneyimlerinden faydalandı” dedi ve şöyle devam etti:  “Endüstri liderleriyle ortaklıklar kurarak kompozit malzemeler için entegre tasarımlar hazırlama ve çözümler oluşturmaya yönelik uzun vadeli yatırımlarımız, BMW Group’un seri kompozit yapı üretimini son derece etkileyici bir şekilde yenilemesine yardımcı olmuştur. Bu, CATIA uygulama portföyü ile Deneyim Çağına tasarımı dahil etmeye yönelik bağlılığımızın bir diğer göstergesi oldu. CATIA Composites uygulamaları, tasarımdan üretime kadar dijital süreklilikte sorunsuz bir deneyim sağlayarak üretilebilirliğin öngörülmesine olanak tanıyor. CATIA uygulamasının özel kompozit özellikleri kompozit montajının ve bileşen tasarımının daha hızlı yapılmasına olanak sağlıyor.”

Kâğıttan Dijitale Doğru Bir Geçiş Sürecindeyiz ( Murat Göçe Röportaj )

1 YORUM

  1. ARGE yatırımı falan diyorlar ama ne kadar yapılacak belli değil, 1, 2 bin yaparlar heralde, o da insan yatırımı araştırma değildir

CEVAP VER