Daikin Mobile ile şirket içi iletişimde farklı bir mobil dönem

Daikin Mobile ile şirket içi iletişimde farklı bir mobil dönem

PAYLAŞ
Daikin Mobile

Daikin Türkiye, bugüne kadar denenmemiş bir proje ile iş yaşamında fark yaratmaya hazırlanıyor. Bütün dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal ağlara benzer bir model geliştiren Daikin Türkiye, Daikin Mobile adını verdiği uygulama ile şirket çalışanlarını, bayileri, servisleri ve paydaşlarını bir çatı altında toplayarak iletişimi ve verimliliği en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

İklimlendirme sektöründe Türkiye’nin en önemli oyuncularından Daikin Türkiye, her alanda inovatif çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Daikin, kurum kültürünün bir parçası olan çalışanlarla güçlü bağlar geliştirme, iletişimi ve markaya aidiyeti derinleştirme yaklaşımını karşılamaya yönelik olarak geliştirilen ‘Daikin Mobile’ çok önemli bir boşluğu dolduruyor. İnsanların yüzde 80’inin mobil cihazlarda uygulama kullanarak zamanını geçirdiği günümüzde, şirketler teknolojinin mobil gücünü de bünyelerine katarak verimliliği ve motivasyonunu artırıyor. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan, tüm bilgi ve belgelerin üretildiği, paylaşıldığı, izlendiği, depolandığı yeni mobil platformlar tüm şirketlerin ihtiyacı ve odak noktası haline geliyor.

Daikin Türkiye, bünyesinde 500 beyaz yakalı, Hendek’teki fabrikasında 800 mavi yakalı, servislerde çalışan 500 kişi ve bayilerinde yaklaşık 300 kişi ile iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteriyor. Bunun yanı sıra iklimlendirme sektöründeki 400 kadar tedarikçi ile işbirliği içerisinde olan Daikin Türkiye, paydaşlarıyla beraber toplamda 2 bin 500 kişilik bir yapıyı temsil ediyor. İletişimin bütün şirketler için en önemli konulardan biri olduğu günümüzde, özellikle Daikin Türkiye gibi beyaz ve mavi yakalıların, bayi, servis ve tedarikçilerin bir arada çalıştığı yapılarda bu durum daha da önem kazanıyor.

İç iletişimde mobil dönem

Daikin Türkiye tarafından üretilen ve patenti alınan Daikin Mobile uygulaması, kuruluşların farklı bölümleri arasında yaşanması kaçınılmaz olan iletişim sorunlarına güçlü bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Hızlı haber alma, kısa sürede çözüm üretme gibi şirketlerin hızlıca yol alması gereken birçok önemli konuda yaşanan aksaklıkları yeni nesil bir iletişim gücü ile ortadan kaldırmayı hedefleyen Daikin Türkiye, sosyal ağlar ve intranet karması bir platform oluşturarak, bütün çalışanlarını, tedarikçilerini ve paydaşlarını Daikin Mobile ile tek bir çatı altında topluyor.

Instagram, Facebook ve Twitter gibi popüler uygulamaların özelliklerinin de bulunduğu Daikin Mobile; kullanıcılarına hepsi bir arada sosyal ağ deneyimi sunuyor. Böylelikle Daikin Türkiye çalışanları birçok şirkette sorunlara ve atıl iş kapasitesine neden olan iletişim kopukluğu ve beraberindeki hataları en aza indirgemeyi sağlayan bir platforma kavuşmuş oluyor. Apple Store ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen Daikin Mobile; sosyal ağlar ve intranet karması bir uygulama olarak Daikin Türkiye çalışanları; tedarikçileri ve paydaşlarının çalışmalarına yeni bir ivme kazandırması amaçlanıyor. Daikin Türkiye çalışanları, bayiler, paydaşlar ve servislerin erişime açık olan Daikin Mobile uygulaması sadece akıllı telefonlardan kullanılabiliyor.

Oryantasyonda ‘mobil’ dönem

Daikin Mobile’ın ‘İşte İlk Günüm’ menüsü; şirketin oryantasyon sürecini mobilize ederek işe yeni başlayanlar için özel bilgilere yer veriyor. ‘Gruplarım’ menüsü ise Beyaz Yaka; Mavi Yaka, Bayi ve Servis olmak üzere 4 farklı iş alanına yönelik grupların iç iletişim kanalı oluşturmasını sağlıyor. Daikin Mobile’da dilediğiniz kişiye özel mesaj göndermek mümkün. Özel mesajlar başka kimse tarafından görülmediği gibi birden fazla kişiyle mesaj grubu da oluşturulabiliyor. Bu menü aracılığıyla yüksek boyutlu dosya gönderimi kolaylıkla yapıldığından çalışanlar her türlü veriye hızla ulaşabiliyor.

Daikin Mobile, ‘Anketler’ menüsünde çeşitli konularda görüşlerin dile getirildiği bir alan açıyor. Kullanıcılar bu bölüm aracılığıyla, anketlere yanıt verebiliyor, yorum yazabiliyor ve kendi anketlerini düzenleyebiliyor. Daikin Türkiye, mobil uygulama aracılığıyla önümüzdeki dönemlerde düzenleyeceği çeşitli ödüllü yarışmalarla iç iletişime yepyeni bir enerji katmaya hazırlanıyor. Uygulama; ‘Etkinlik Takvimi’, ‘Video ve Fotoğraf Galerisi’, ‘İlan Panosu’, ‘Önerim Var’, ‘Etkinlikler Planlama ve Yönetme’, ‘Yarışmalar’ gibi üst başlıkların olduğu toplam 12 modül ile bilginin tek noktada toplanmasını ve paylaşılmasını hızlandırıyor.

Şirket dokümanlarına tek ‘tık’la erişim

Daikin Mobile’ın Dokümanlar bölümü, Daikin ailesinin her an ihtiyacı olabileceği bilgi ve belgelere tek bir ‘tık’ ile erişim sağlıyor. Kullanıcılar bu dokümanları isterlerse telefonlarına indirebiliyor; internete bağlı değilken de ulaşabiliyorlar. ‘Önerim Var’ bölümü ise kullanıcıların aklına gelen fikirleri anında konunun ilgilileriyle paylaşma imkanı sunuyor.

Daikin Mobile’ın en keyifli sürprizi ise Daikin Radyo. Mobil uygulama, Daikin Radyo’yu her yerden canlı dinleme imkanı sunuyor. Daikin Radyo’nun program akışı ise sürprizlerle dolu.

Türk Telekom PİLOT 7. dönemi için başvuru zamanı


CEVAP VER