İş Dünyasının Yeni Efendisi Huawei Mate 20 Pro ’ya Yakından Bakıyoruz

İş Dünyasının Yeni Efendisi Huawei Mate 20 Pro ’ya Yakından Bakıyoruz

PAYLAŞ

Çevremizdeki dünya, bizi çevreleyen sürekli gelişen akıllı cihazlar dünyasıyla her geçen gün daha akıllı hale geliyor. Şirketler sürekli olarak teknoloji alanlarını genişletmeye ve işletmelerini akıllı cihazların yardımıyla dönüştürmeye çalışırken, bu durum sadece kişisel yaşamımızı değil profesyonel yaşamımızı da etkiliyor. Akıllı iş seçenekleri için gelişen ihtiyaçlar, kurumsal cihazlara daha fazla talep yaratmış durumda.

İşletmelerin iş dostu olan teknolojileri tanımasını ve bunlara uyum sağlamasını kolaylaştırmak için, Google tarafından başlatılan girişimin sürekli gelişen iş dünyası taleplerine olumlu cevap verdiğini söyleyebiliriz. Android Enterprise Recommended programı kurumsal cihazlara yönelik mükemmeliyet çıtasını yükseltiyor ve işletmelerin iş akışını kolaylaştıran sıkı testlerden geçirilmiş en iyi uygulamaları ve çeşitli özellikleri çatısı altında barındırıyor. Mobil tarafta yavaş yavaş Android’in farkındalığını ve esnekliğini anlayan işletmelerin işini kolaylaştıracak ve onlara daha esnek bir dünyanın kapılarını aralayacak son amiral gemisi cihaz ise Huawei Mate 20 Pro. Huawei’nin bu son sürümü piyasadaki en iyi kurumsal cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Google’ın Android Kurumsal Tavsiye Programı tarafından onaylanmış olan Huawei Mate 20 Pro’nun iş hayatınızı nasıl daha kolay hale getirebileceğine gelin birlikte bakalım. 

Huawei Mate 20 Pro ile AI ve Ötesi

Huawei, AI (Yapay Zeka) deneyimini bir sonraki seviyeye taşıyan bir şirket olarak biliniyor.  Huawei Mate 20 Pro ile şirket şimdiye kadar kullanıcılarına sunduğu kurumsal klasik tekliflerini yine aynı şekilde sunmaya devam ediyor. Bunlara ek olarak gelen yeniliklerden biri HiVision. HiVision ile Huawei Mate 20 Pro, gerçek dünyadaki çeşitli nesneleri tanımlamak için cihazın AI yeteneklerini kullanıyor.  HiVision özelliği ile kullanıcılar telefonlarını herhangi bir nesneyi tanımlamak ve aldıkları yiyeceklerdeki kalori miktarına kadar öğrenmek için kullanabiliyorlar. Bunun için tek yapılması gereken Huawei Mate 20 Pro’nun kamerasına bilgisini almak istediğiniz nesneyi göstermeniz. Ardından AI devreye girerek nesne hakkındaki bilgileri sizlere sunuyor.Mobil tarafta yavaş yavaş Android’in farkındalığını ve esnekliğini anlayan işletmelerin işini kolaylaştıracak ve onlara daha esnek bir dünyanın kapılarını aralayacak son amiral gemisi cihaz ise Huawei Mate 20 Pro.

Güvenlik

HUAWEI Mate 20 Pro ile yeni Face Unlock özelliği sunulmuş durumda. 3D Face Unlock’un yeni ve geliştirilmiş bir versiyonu olan bu yeni güvenlik özelliği sayesinde kullanıcının yüz özelliklerini haritalamak için kullanıcının yüzüne 30.000’den fazla nokta yansıtarak, doğru bir şekilde tanımlama yapmak için 3D Derinlik Algılama Kamerasını kullanılıyor. Cihaz ayrıca bir Snappy Parmak İzi Sensörünü de içeriyor. Bu sensör ekran üzerinde yer alıyor ve kullanımı gayet kolay. Huawei Parola Kasası, kullanıcıların kullanıcı adlarını ve şifrelerini cihazlarına güvenli bir şekilde kaydetmelerini sağlayan bir başka özellik. Bu özellik sayesinde farklı sitelere daha hızlı erişim imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıca cihazın koruma özellikleri arasında yer alan IP68 desteği sayesinde artık su ve toz gibi cihazınıza zarar verebilecek şeyleri dert etmenize gerek yok.Mobil tarafta yavaş yavaş Android’in farkındalığını ve esnekliğini anlayan işletmelerin işini kolaylaştıracak ve onlara daha esnek bir dünyanın kapılarını aralayacak son amiral gemisi cihaz ise Huawei Mate 20 Pro.

Hareket halindeyken bilgisayar

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Kolay Projeksiyon özelliği, bu son amiral gemisinde de mevcut. Telefon bu kablosuz projeksiyona ek olarak, aynı zamanda telefonunuzu bir bilgisayara dönüştürmenizi sağlayan benzersiz bir masaüstü modu ile birlikte geliyor. Bu mod, yakındaki bir ekrana bir masaüstü kullanıcı arayüzü çıkarıyor ve telefonu dokunmatik yüzey olarak kullanarak kompakt ve taşıması kolay bir bilgisayara sahip olmanızı sağlıyor. İş dünyanız içerisnde kullandığınız pek çok aracı (sunum veya ofis dokümanları gibi) Huawei Mate 20 Pro ile bir bilgisayarınız varmış gibi kullanabilir veya paylaşabilirsiniz..

İş ve Yaşam Dengesi

Mate 20 Pro, sadece işinizi cebinizde taşımanıza değil, aynı zamanda zamanınızı mümkün olan en uygun şekilde yönetmenize de yardımcı oluyor. Dijital Denge özelliği, telefon kullanım alışkanlıklarınızı izlemenize ve anlamanıza olanak tanıyor. Ve aynı zamanda uyku zaman yönetimi özelliği ile zamanınızı yönetmenizi ve uygun şekilde dinlenmenize olanak sağlıyor. Buna ek olarak, Huawei Mate 20 Pro’nuzdaki Özel Kasa, telefonunuzda bile ayrı bir çalışma ve kişisel alana sahip olmanızı sağlıyor. Özel alan, farklı parmak izleriyle farklı ekranlara erişmenizi sağladığı gibi çalışma modunuzu istemediğiniz zaman kapatmanıza da olanak tanıyor.Mobil tarafta yavaş yavaş Android’in farkındalığını ve esnekliğini anlayan işletmelerin işini kolaylaştıracak ve onlara daha esnek bir dünyanın kapılarını aralayacak son amiral gemisi cihaz ise Huawei Mate 20 Pro.

HUAWEI SuperCharge ile Daha Hızlı Şarj

Pil ömrü söz konusu olduğunda gözden düşen birçok akıllı telefon var. Cihaz ne kadar güçlü veya güzel olursa olsun, sürekli olarak şarj edilmesi gerekiyorsa, can sıkıcı bir durum oluşturabiliyor. Huawei Mate 20 Pro’da kullanıcıların ihtiyaçlarını anlayarak büyük bir 4200mAh pil kullanmış durumda. Yeni amiral gemisi TUV Güvenlik Sertifikalı 40W HUAWEI SuperCharge’ı da destekliyor. Bu, hızlı şarj teknolojisinin Huawei Mate 20 Pro’yu 30 dakikada yüzde 70’e kadar şarj edebileceğiniz anlamına geliyor. Cihaz ayrıca kablo karmaşasına son vermek için 15W HUAWEI Hızlı Kablosuz Şarj özelliğini de destekliyor. Ayrıca HUAWEI Kablosuz Ters Şarj ile de cihaz diğer cihazlara bir güç bankası olarak şarj sağlayabiliyor.

Üstün Wi-Fi bağlantı hızları

Huawei Mate 20 Pro, 1.733 Mbps’lik teorik maksimum bağlantı hızını ve Wi-Fi’den hücresel veriye hızlı veya kesintisiz geçişi ya da tam tersini destekliyor. Ayrıca, hücresel ağlar üzerinden 1.4Gbps indirme hızına kadar destek sunan cihaz çift Frekanslı AI Uydu Seçimi GPS (L1 ve L5) ile akıllı telefonunuzun konumunuzun doğru sağlanması için normal cihazlara göre 10 kata kadar daha fazla hassasiyet sunuyor.

Tasarım ve Performans

Huawei’nin ACE mühendisliği ve akıllı telefon tasarımının yıllara dayanan deneyimi, elinizde daha küçük hissedeceğiniz büyük bir 6,39 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Cihazda ergonomik bir tutuş için minimum çerçeveli ve kavisli kenarlar kullanılmış durumda.

2018 yılı, akıllı telefonların çentikli modellere yöneldiği bir yıl oldu. Firmaların çoğu akıllı telefondaki değişikliklere uyum sağlamaya ve kullanıcıların taleplerine bağlı kalmaya çalışıyorlar. Ancak, çentik tasarımını uygularken gerekli olan özelliklerden biri telefon üzerindeki çentiklerin bir amaca sahip olmasıdır. HUawei üzerindeki çentikli tasarımın asıl amacı minimum çerçeve ile maksimum ekran alanı sağlamak.

Huawei Mate 20 Pro’nun ekranı rakiplerine göre bir adım önde duruyor. Üst düzey bir amiral gemisi olan Huawei Mate 20 Pro, 19.5: 9 en boy oranı ve % 86,9 ekran / kasa oranıyla güzel bir 6.39 inç 2K (3120x1440p) kavisli OLED ekranı üzerinde barındırıyor. Ekranı açtığınız an, üstün bir cihaz tuttuğunuzu hissediyorsunuz.Mobil tarafta yavaş yavaş Android’in farkındalığını ve esnekliğini anlayan işletmelerin işini kolaylaştıracak ve onlara daha esnek bir dünyanın kapılarını aralayacak son amiral gemisi cihaz ise Huawei Mate 20 Pro.

Leica Ultra Geniş Açı Lensli Matrix Kamera

Huawei Mate 20 Pro’nun en önemli özelliklerinden biri üzerinde kullanılan kameralar.Cihazın arka bölümünde üçlü kamera yapılandırılmış durumda. Matrix Kamera, flaş için ayrılan açıklıklardan biri ile benzersiz iki-iki dizide düzenlenmiş durumda.

Üç farklı kamera modülü üç farklı amaç için fotoğraf çekmeniz mümkün. Ana birincil 40MP geniş açılı lens af / 1.8 diyafram ile geliyor. İkincil 20MP süper geniş açılı lens f / 2.2 diyafram açıklığına sahip. Üçüncü kamera ise 3X telefoto lens ve f / 2.4 diyafram ile bir 8MP telefoto lens sunuyor. Leica Ultra Geniş Açı Lensi ile donatılmış olan lens üçlüsü bir fotoğraf şaheseri üretebilir durumda diyebiliriz. Kısacası Huawei bu cihaz üzerinde kaliteli fotoğraflar çekmeniz için en iyisini yapmış diyebiliriz. Ben iyi fotoğraf çekemiyorum bu kameraların aban ne yararı olacak demeyin. Çünkü Mate 20 üzerinde donanımlarınızla birlikte çalışan AI sistemi var. Bu sistem sayesinde çektiğiniz fotoğraflar her zamankinden keskin ve kaliteli gözükecek.

Teknik Özellikler

İşletim sistemi: Android 9.0 (Pasta)
Boyutlar: 157,8 x 72,3 x 8,6 mm / 189 gr ağırlık
Ekran: 6.39-inç 1440 x 3120 piksel AMOLED ekran / %87.9 ekran-gövde oranı
İşlemci: HiSilicon Kirin 980 (7 nm) Sekiz Çekirdekli (2×2,6 GHz Cortex-A76 ve 2×1.92 GHz Cortex-A76 ve 4×1.8 GHz Cortex-A55)
Grafik işlemci: Mali-G76 MP10
RAM: 8GB
Depolama alanı: 256GB – Arttırılabilir hafıza (256 GB)
Arka Kamera: 40 MP, f / 1.8, 20 MP, f / 2.2, 8 MP, f / 2,4
Ön Kamera: 24 MP, f / 2.0
Batarya: 4.200 mAh

 


CEVAP VER