IBM X-Force Exchange ile kurumsal güvenlik zekanızı artırın

IBM X-Force Exchange ile kurumsal güvenlik zekanızı artırın

PAYLAŞ

İş yaşamında veri güvenliği giderek önem kazanıyor. Küçük ve orta ölçekli firmalardan büyük kurumsal şirketlere dek hemen hemen tüm firmalar günümüzde veri güvenliği için çeşitli politikalar geliştiriyor ve güvenlik zekası çözümlerinden yararlanmaya çalışıyor. Ancak kaynak yetersizliği genellikle gözden kaçan bir nokta olarak öne çıkıyor IBM X-Force Exchange ise bu alanda önemli bir fark yaratıyor. IBM X-Force Exchange, online tehditleri durdurmak için hızlı ve entegre bir platform sağlamanın yanında saldırı zekasına dair paylaşımların olduğu bir işbirliği ve paylaşım platformu olarak göz dolduruyor. 

platinbilisimlogo

Platin Bilişim’in lisans hizmeti sunduğu  IBM X-Force Exchange, tam zamanlı, doğrulanmış ve böcek robotlardan, balküperinden, kapalı ağlardan, spam ayırıcılardan ve diğer makina tabanlı saldırı zekası kaynaklarından her dakika güncellenen 700 TB tan fazla data sağlayan bir saldırı zekası sunuyor. Öte yandan her saat başı sınıflandırılan, binlere varan kötü yazılım göstergesi sürekli bir biçimde platform üzerinde saldırı zekasını güncelliyor. Makina tarafından üretilen dataya insan zekası tarafından içerik de ekleniyor. İşbirliğine ve entegrasyona açık bir arayüz, kullanıcıların organize olmalarına yardımcı olurken; bulguları yorumlamakta ve öncelikli bilgileri ön plana çıkarıyor.

 IBM X-Force Exchange ile günlük 15 milyar anonim saldırı olayları bilgisi sağlanmakta. Platformda 270 milyon alt uç noktadan toplanan gerçek zamanlı saldırı bilgisi bulunmakta ve data 25 milyar web sayfası ve imaj üzerinden saldırı taraması yapabilmekte. IBM X-Force Exchange, 89 binin üzerine kayda sahip veritabanı ile dünyanın en geniş veritabanlarından birisi konumunda ve 8 milyon spam ve atak üzerinde; derin bir güvenlik zekasına sahip. Platform ayrıca 860 binin üzerinde kötü IP tespiti ile sağlam bir tanınırlığa ve saygınlığa sahip. 

IBM X-Force Exchange, IBM Saldırı Koruma Sistemini şekillendiren saldırı zekası üzerine oturtulmuş ve üçüncü güvenlik cihazları ile uyumlu hale getirilmiş durumda. Tüm bunlara ek olarak çözüm, STIX ve TAXII için ileride planlanacak üçüncül entegrasyonlara göre dizayn edilmiş olmasıyla dikkat çekiyor.

TEK TIKLA YILDA 50 BİN DOLAR TASARRUF


CEVAP VER