İşinize Değer Katacak 5 Teknoloji İpucu. Kriz Sırasında Değerinizi Kaybetmeyin…

Z kuşağı parasını

Teknoloji dünyasında garip ve zorlu zamanlarda yaşıyoruz gerçekten. Çoğu insanın kontrolünün çok ötesinde olan olaylar, bizi, düşünce süreçlerimizi, stratejilerimizi ve hedeflerimizi değiştirmeye zorluyor.

Belki bizim teknoloji tutkumuz bile dönem dönem zorlu süreçlerden geçiyor. İş dünyasında her kuruluş, birçoğu hala uzakta olan çalışanlarını sağlıklı, güvenli ve üretken tutmaya çalışıyor. Ayrıca, organizasyonu devam ettirmek zorundalar.

Bu ortam doğal olarak teknoloji bağımlılığının artmasına neden oldu. Daha önce uzaktan çalışma politikaları olmayan işletmeler bile, işleri hızlı bir şekilde desteklemek zorunda kaldı. Uzaktan çalışma, altyapının buluta taşınmasını da gerektirmiş olabilir.

İşletmeler, bireyselleştirilmiş ekosistemlerinin, çalışanlarına hizmet verecek ve satıcılarını destekleyecek kadar sağlam olmasını yapılandırmalıdır. Bu durum bazı kuruluşları önceliklerini yeniden gözden geçirmeye yöneltti. Öncelikler büyümeyi sağlamak, müşterileri desteklemek ve işlerini genişletmek için kullandıkları teknolojileri içeriyor. Bazıları, şimdi deneysel olmak için iyi bir zaman olup olmadığını merak ediyor olabilir. Sonuçta, neden bu zamanı yeni teknolojiler için bir deneme alanı veya test laboratuvarı olarak kullanmıyorsunuz?

Uyarı

Her şeyi çalışır durumda tutmak için ihtiyaç duyduğunuz işlevlere sahip olduğunuzdan emin olmak ile tamamen denenmemiş sulara dalmak arasında büyük bir fark vardır.

Sınırsız genişleme zamanlarında, gelişmekte olan bir yeteneğin muazzam (kanıtlanmamış olsa da) faydalarını vaat eden projelere ve teknolojilere yönelmek kolaydır. Ancak, iş ortamı riskleri artırdığında ve her kuruş önemli olduğunda, dikkatli olmak akıllıca olacaktır. Sahip olduğunuz teknoloji temeli üzerine inşa edebilmek, müşterilere, çalışanlara ve satıcılara gerçek değer sağlamanın daha iyi bir yolu olabilir.

Teknoloji Büyük Beşli

Teknolojinin işinize şimdi bile değer katmaya devam etmesini sağlayacak beş ipucu.

Pragmatik kalın

Şu anda alışılmadık zamanlarda yaşıyor olsak da, bu durum atipik bir şey yapmanın doğru hareket olduğu anlamına gelmiyor. Sırf bunu yapmış olmak için sıcak yeni şeyi aramaya veya teknolojileri uygulamaya başlamayın. Deneysel ve cesur olmanın zamanı gelecek. Ancak şu anda pragmatik olmak ve güvenilir ortaklarla çalışmak daha önemli.

Teknoloji çekirdeğinizi hatırlayın

Şu anda her iş kararına çok fazla bağlı olmakla birlikte, temel iş hedeflerinize odaklanın ve bunları teknolojik olarak desteklemek için ihtiyacınız olan şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Değer sağlayan mevcut sistemleri ve satıcıları ikiye katlayın; temel iş farklılaştırıcılarını bilemek için zaman ayırın; sahip olduklarınızla çalışanları ve müşterileri destekleyin.Teknoloji

Ekstra destek alın

Uzak veya hibrit bir çalışma ortamında çalışmak için sahip olduğunuz altyapıdan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, kapsamlı değişiklikler uygulamak yerine halihazırda sahip olduğunuz teknolojiler ve süreçlerle sorunsuz bir şekilde bağlanabilen ve bunların içinde yaşayabilen ekstra destek hizmetlerini entegre etmenin yollarını bulun.

Herkesin zorluklarını var

Büyük değişiklikler sadece çalışanlarınızı değil, müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi de zorlar. Onların da büyük değişim kapasitelerinin sınırlarının olduğunu kabul edin. Mevcut durumlarını anlamak için onlarla birlikte çalışın. Onlara satmak veya vermek istediğiniz şeyin hayatlarını kolaylaştırdığından (zor değil) ve mevcut ortamlarına uyduğundan emin olun.

Şimdi, teknoloji gider yönetimi zamanı

Şu anda teknoloji gider yönetimi kritik bir hal aldı diyebiliriz. Hiç kimse gerçekten ihtiyaç duymadığı teknolojiye bütçe ayırmamalı veya olması gerekenden daha pahalı olabilecek eklentiler için ödeme yapmamalıdır. Gereksiz harcamaları dizginlemenin, maliyetleri düşürmenin, BT bütçelerini optimize etmenin ve paradan tasarruf etmenin yollarını arayın.

Olumlu düşünelim: Yaşadığımız olaylar bizi daha iyiye doğru değiştirme potansiyeline sahip. Kim olduğunuzu ve nasıl çalıştığınızı tamamen yeniden keşfetmeden kuruluşunuzu anlamlı şekillerde geliştirmek için bu zamanı kullanın; hayatta kalmak ve gelişmek için ne gerektiğine dair yeni bir bakış açısıyla düzlüğe çıkacağınızdan şüphe yok.

İlgili Haberler

>> İşte Araştırma Sonuçları: Türk finans kuruluşlarında BT karar vericileri neler düşünüyor?