Lenovo 2015’e Büyüyerek Giriyor

Lenovo 2015’e Büyüyerek Giriyor

PAYLAŞ

 

IBM’den Think’i aldıktan sonra ikinci önemli satın almayı IBM x86 server iş birimi ile tamamlayan Lenovo, 1 Ocak itibariyle Türkiye’de de tüm devir işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.

Lenovo, IBM’in x86 server iş birimini satın almasının ardından entegrasyonun sonlandığını duyurdu. 1 Ocak itibariyle şirket birleşmesinin dünyanın pek çok ülkesinde iş operasyonları ve çalışanlar nezdinde sorunsuz tamamlandığını açıklayan Lenovo, IBM’den 2005 yılında Think markasını satın aldıktan sonra ikinci önemli satın almayı da IBM x86 sunucu iş birimi ile gerçekleştirmiş oldu.

lenovo

Lenovo’nun kurumsal donanım çözümleri alanında da büyümesini sağlayan bu satın alma, şirketin farklı alanlardaki teknoloji liderliği iddiasını, kurumsal iş çözümleri alanında da sürdürmesini sağladı. Yepyeni bir devrin başlayacağı X86 entegrasyonu ile, Lenovo, server pazarında bir üst oyuncu olarak konumlanırken kurumsal donanım ve hizmet yelpazesini de genişletti. IBM’in efsanevi kalite, yenilik ve hizmetleri Lenovo’nun global ulaşım ağı, verimliliği ve operasyonel mükemmellik  ile birleşerek şirketi server pazarında da çok önemli bir aktör haline getirdi.

Lenovo IBM’in x86 server sistemini ve takibindeki Flex ve x86 altyapılı PureFlex entegre sistemlerini devralarak, bu ürünler üzerindeki yenilikleri sürdürmeye devam edecek. Bir sonraki aşamada, belirli aralıklarla IBM, Lenovo’nun bakım hizmetlerine devam edecek.

Lenovo ve IBM stratejik bir ortaklığa da imza attı. Ortaklık çerçevesinde Lenovo,  IBM’e bir Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) olarak hizmet  verecek ve IBM’in endüstri lideri olan depolama ve yazılım portföyünden seçili ürünleri satacak. Bu ortaklık, Lenovo’nun veri merkezlerinde müşteri ihtiyaçlarına daha geniş bir yelpazede destek olmasına imkan verirken daha kapsamlı bir kurumsal bilişim teknolojileri çözümünün de parçası olmasını sağlayacak.

Ankesörlü Telefonlarda İlk 2 Dakika Ücretsiz


CEVAP VER