PayPal, eBay’den ayrılma sürecini tamamladı

PayPal, eBay’den ayrılma sürecini tamamladı

PAYLAŞ

PayPal bugün eBay’den ayrılma sürecini tamamlayarak Nasdaq borsasında PYPL sembolüyle işlem gören bağımsız bir şirket oldu. PayPal’ın üst yöneticileri, çalışanları ve iş ortaklarından oluşan ekip, PayPal butonuna basarak bugünkü Nasdaq seans açılışını yaptı.

PayPal+Logo

 

Dünyanın dört bir yanındaki insanların dijital paranın avantajlarından yararlanmasını sağlayan PayPal, 2014 yılında toplam 235 milyar dolarlık ödeme hacmine imza attı ve 8 milyar doların üzerinde gelir elde etti. Geçen yıl ayrıca 46 milyar dolarlık mobil ödeme gerçekleştiren PayPal, tüm dünyada 203 ülkede 169 milyon aktif müşteriye hizmet veriyor.

PYPL+Nasdaq+seans+acilisi

Şirketlerin ayrılma süreci kapsamında, kayıt tarihi olarak kabul edilen 8 Temmuz 2015’te eBay hisse senedi sahiplerine 17 Temmuz 2015’te her bir eBay hissesine karşılık bir PayPal hissesi dağıtıldı. 6 Temmuz 2015 tarihinden bu yana Nasdaq’ta “ihraç edilen” PayPal hisseleri yatırımcılara geçici olarak “PYPLV” sembolüyle sunuldu. PayPal hisselerinin ihracı 17 Temmuz seans kapanışında son buldu. Bugün itibariyle PayPal hisseleri “PYPL” sembolüyle Nasdaq’ta normal yoldan sunulmaya başlandı.

2015 YILI BİLİŞİM PAZARININ 78 MİLYAR TL OLMASI BEKLENİYOR


CEVAP VER