Turkcell Bu Uygulama ile Şirket Hedeflerini Takip Ediyor

Turkcell Bu Uygulama ile Şirket Hedeflerini Takip Ediyor

PAYLAŞ

Veriye ulaşmanın zorluğu günümüz koşullarında yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Yeni teknolojilerin getirdiği faydalar sayesinde veriye zamanında erişerek sorunlara hızlıca müdahale edilebiliyor ve yeterli bilgiye kolayca ulaşılabiliyor.

Son dönemde yaptığı yatırımlar ve geliştirdiği ürün ve çözümler ile birçok alanda adını sıkça duyduğunuz Turkcell, yine bir ilke imza atarak dev operasyonunun süreçlerini takip etmek ve gelişmeler hakkında gerçek zamanlı bilgiler almak için geliştirdiği Dijital Kokpit uygulamasıyla bir ilki gerçekleştirmiş durumda.

Dijital Kokpit, Turkcell’in tüm yöneticilerinin şirket hedeflerini anlık takip ederek şirketle ilgili bilgilere tek ekrandan (Tablet, cep telefonu, TV ekranı) ulaşabildikleri Turkcell’e özel bir uygulama. Dijital Kokpit ile Turkcell yönetim takımı işleri tek yerden takip ederek daha hızlı stratejik kararlar verebiliyor.

Uygulama sayesinde Excel, Powerpoint gibi programlarda bulunan yüzlerce tablo, grafik ve sunumların tek formatta özet bir şekilde uygulama içerisine konulabiliyor. Yüzlerce maille ulaşılabilecek bilgiye 7/24 tek tıkla tek formatta ulaşılabiliyor.

serkan-ozturk
Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı Serkan Öztürk

Uygulama fikri ve isim babası Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu. Kaan Terzioğlu’nun veriye daha hızlı ve tek ekran üzerinden erişme isteği Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı Serkan Öztürk ve ekibi tarafından hayata geçirilmiş durumda. Şimdilerde Turkcell yöneticileri, çalıştıkları alan ve yetkilerine göre Dijital Kokpit uygulaması içerisinden verilere hızlıca erişerek daha hızlı hareket etme yeteneğine sahipler.

Dijital Kokpit Uygulaması içerisinde neler var?

Dijital Kokpit uygulaması içerinde 6 ana başlıkla ilgili bilgiler yer alıyor: Abonelik, Finans, Satış, Servis, Müşteri deneyimi yönetimi ve Network.

Başlıklar üzerinden yaklaşık 200 adet temel hedef takip ediliyor ve bunlar yaklaşık 150 grafik üzerinden izlenebiliyor.

Şirket içinde yaklaşık 100 kullanıcının erişim yetkisi bulunuyor (Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Direktör, Müdür)

Aylık ortalama 5 bin kullanım oluyor. Günlük ortalama kullanım ise 200.

180 farklı kaynaktan alınan veriler tek bir ortamda özel görsel tasarımla bir araya getiriliyor.

Turkcell

 


CEVAP VER