VMware vCloud Air’i Orta Avrupa’ya Doğru Genişletti

VMware vCloud Air’i Orta Avrupa’ya Doğru Genişletti

PAYLAŞ

VMware’in hibrit bulut hizmeti kurumların veri merkezlerini bölgesel veri gizliliği, güvenlik ve özgürlük sorunlarını belirlerken açık buluta genişletmelerine olanak veriyor.

VMware, VMworld 2014 Avrupa’da daha önce adı VMware vCloud Hybrid Service olarak bilinen VMware vCloud Air hibrit bulut platformunu Almanya’ya getirmeyi planladığını açıkladı. VMware tarafından işletilen yeni veri merkezi, VMware’in İngiltere yerleşimini ve vCloud Air Network hizmet sağlayıcı seçeneklerini tamamlıyor, Orta Avrupa merkezli kurumlara Alman ve AB uyumluluk ile veri özgürlüğü düzenlemelerine uygunluk sağlıyor. Yeni veri merkezi’nin 2015’in ilk çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

Kurumlar, iş akışlarında herhangi bir aksamaya yol açmadan açık buluta geçiş süreçlerini devam ettirmelerine rağmen, BT birimlerinin veri gizliliği, güvenliği ve serbestliği konusundaki endişeleri devam ediyor. VMware’in Almanya’da 225’in üzerinde BT yöneticisiyle gerçekleştirdiği bir araştırmaya katılanların yüzde 93’ü, bulut sağlayıcılarının yerinin önemli olduğunu, uygun bir hizmet sağlayıcının seçiminde ana kriter olacağını belirtiyor. Katılımcıların yüzde 71’i, açık bulutu kendi altyapılarını yönettikleri gibi yönetebilecekleri bir çözüme ihtiyaç duyduklarını söylüyor. vCloud Air’in Almanya’daki yeni operasyonu, Avrupa’da kurumların dünya lideri bir firmadan açık bulutun avantajlarını elde etmelerini sağlarken, lokal veri gizliliği, güvenlik ve özgürlük konularını gündeme almalarına yardımcı olacak.

vmw_logo_1

vCloud Air’e anında, isteğe göre erişim

VMware, VMware vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand için genişletilmiş hızlı erişim programının duyurusunu gerçekleştirdi. VMware vCloud Air Virtual Private Cloud, sadece bir kredi kartı işlemiyle vCloud Air’e talebe bağlı erişimi de sağlayacak. VMworld US 2014’te beta sürümü tanıtılan VMware Virtual Private Cloud OnDemand kapsamında, sadece kullanılan servisler için faturalandırma gerçekleştirecek.

VMware, Avrupa’daki kurumlara VMware vCloud Air Direct Connect ile buluta nasıl bağlanacakları ve sağladıkları faydayı nasıl artıracakları konusunda birçok seçenek sunuyor. Böylece kurumlar artan kaynaklarla altyapılarını doğrudan vCloud Air’e sorunsuzca genişletme imkânı buluyor; özel ayrılmış ağlar ihtiyaç duyulduğu şekilde değerlendiriliyor; güvenli, istikrarlı ve yüksek bant genişliğini olanaklı hale getiriyor.

VMware vCloud Air: Var olan ve yeni uygulamalar için hibrit platform

VMware’in hibrit bulut platformu, vCloud Air’in duyurusunun üzerinden bir yıl geçmeden, her boyuttaki işletmenin hibrit buluta en hızlı şekilde geçebilmesi için genişletiyor. VMware, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki veri merkezleriyle vCloud Air’i Japonya’ya taşımasında SoftBank Telecom Corp. ve SoftBank Commerce & Service Corp. ile işbirliğine gitti. Bu sayede hibrit bulutu Asya – Pasifik Bölgesi’ne doğru genişletti. China Telecom ile de Beijing’te dünya klasmanında bir hibrit bulut hizmeti sağlamak için stratejik işbirliği gerçekleştirildi.

Diğer açık bulut hizmetlerinin aksine vCloud Air, kurumların şirket içindeki BT altyapılarını sorunsuzca açık buluta genişletmelerine imkân veriyor. Sonuçta elde edilen hibrit bulut, kurumların var olan uygulamaları ile uyumlu ve yeni bulut kaynaklı uygulamalar inşa etmelerini, güvenli ve uyumlu şekilde çeviklik ve etkinlik elde etmelerini sağlıyor. BT birimleri, VMware vSphere platformunu kullanarak “her iki dünyanın da en iyisi” olarak nitelendirilen bulut ortamını izleyebilir, yönetebilir ve çalıştırabilir hale geliyorlar.

Regin, GSM Şebekelerinde Casusluk Yapıyor

CEVAP VER