200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon İster Misiniz?

200w hızlı şarj özelliğine sahip ilk telefon, nihayet resmiyet kazandı. iQOO 10 Pro, tam 200w hızlı şarj özelliğine sahip. Öte yandan, telefonun vanilla versiyonunda da 120w hızlı şarj detayının olduğunu belirtelim.

iQOO 10 Pro, tam 200w hızlı şarj özelliğiyle akıllı telefonlar arasında önemli bir ilki bünyesinde barındırıyor. İki ayrı hücreye ayrılmış toplamda 4700mAh pili bulunan ürün, beraberinde gelen Type-C kablosu yardımıyla sadece 10 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Üstelik, Type-C şarj kablosunun 1.5 metre uzunlukta olduğunu da ekleyelim. Günümüzde bazı üreticiler, kabloları eskiye kıyasla daha kısa sunuyor.

Telefon, 65w değerde USB Power Delivery (PPS) özelliğine ve 50w kablosuz şarj özelliğine de sahip. Yani şarj seçenekleri tarafında şu an en iddialı akıllı telefon olarak boy gösteriyor.

200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon İster Misiniz?

Peki pil ve şarj detaylarını bir kenara bırakırsak, bu telefonun dikkat çekici diğer özellikleri neler?

iQOO 10 Pro, hızlı şarj özellikli bir telefon. Gücünü ise, Snapdragon 8+ Gen 1 çipsetten alıyor

Üründe Snapdragon 8+ Gen 1 çipset bulunuyor. Qualcomm’un en güçlü çipsetlerinden bir tanesi olduğunu ve amiral gemisi statüsündeki telefonlarda kullanıldığını söyleyebiliriz.

Bunun yanında 8/12GB LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 destekli 256/512GB dahili depolama özellikleri de var. Kısacası, telefonunuzla SSD ve güncel RAM’ler takılmış bir oyun PC’si kullanıyormuş gibi hareket edebilirsiniz.

Android 12 işletim sistemiyle gelen iQOO 10 Pro telefon, ekran tarafında da 6.78 inç değerde E5 Amoled teknolojisini sunuyor. Bu ekran, 1,440 x 3,200px çözünürlük, 100% DCI-P3 renk değeri ve 120Hz’e kadar ekran tazeleme özelliklerine de sahip. HDR10+ ve 1500nit’e kadar parlaklık değeri olduğunu da söyleyelim. Hem iç hem de dış mekân kullanımlarında, bir şeyler izlerken ya da oynarken keyif alabilirsiniz.

Peki ya kameralar ne durumda?

Telefonun arka tarafında üçlü kamera sistemi var: 50+50+14.6MP. Ana kamera tam 8K video kaydı gerçekleştirebiliyor. 3X telefoto kamerada OIS, yani sarsıntıları önleyici stabilizasyon sistemi olduğunu da belirtelim.

Ön tarafta da selfie ve internet üzerinden yapacağınız görüntülü görüşmeler için 16MP kamera bulunuyor.

Ürün, şu an Çin’de ön siparişte ve satışlarının 26 Temmuz itibarıyla başlaması planlanıyor. Diğer pazarlar için yapılmış bir açıklama ise bulunmuyor.

İlgili Haberler

>> Ucuz Netflix Abonelik Sistemi Ne Zaman Geliyor?