2022’de Yeni iPad Pro ve Apple Watch Modelleri Geliyor

iPad oyunlarda kalite düşüklüğü

2022’de yeni bir iPad Pro ve üç yeni Apple Watch modeli geliyor. Üstelik iPad Pro’nun 2022’nin ilk aylarında çıkması bekleniyor.

iPhone 13 modellerini tanıtarak akıllı telefon tarafında ürün kataloğunu tazeleyen Apple, şimdi aynısını tabletleri ve akıllı saatleri için de yapmaya hazırlanıyor. Üstelik gelen bilgilere bakılırsa Apple’ı 2022’de hareketli bir yıl bekliyor.

Apple’ın 2022’ye yönelik planları hakkındaki detaylar Bloomberg yazarı Mark Gurman’dan geliyor. Gurman’ın abonelik sistemiyle çalışan bülteni Power On’da paylaştığı bilgilere göre Apple 2022’de sadece yeni iPad modellerini değil, yeni Apple Watch modellerini de tanıtmaya hazırlanıyor.

Gurman’a göre Apple önümüzdeki yıl yeni bir iPad Pro modeli çıkaracak. Apple Watch ise üç yeni modelle yenilenecek. Şirket ayrıca AipPods Pro tarafında da yeni bir model satışa çıkaracak. Ayrıca akıllı telefon tarafında da çok daha fazla yenilik içerek yeni bir iPhone modeli kullanıcıları bekliyor olabilir. iPhone 13’ün çok büyük yenilikler sunmuyor oluşu hayal kırıklığı yaratmış olsa da, Apple’ın bir sonraki modeliyle asıl atılımı yapacağı iddia ediliyor. Tabii bu iddiaların doğru çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek.

Yeni iPad Pro, 2022’nin İlk Aylarında Tanıtılabilir

Gurman’ın ortaya attığı bu iddialar 2021’in Apple için bir ara yıl olduğunu, asıl yeniliklerin 2022’de geleceğini düşünenlerini destekliyor. Zaten böyle düşünenlerin sayısı hiç de az değil.

Apple rakiplerini yok etmek için

Peki yeni iPad Pro ve Apple Watch modelleri ne zaman tanıtılacak? Gurman bu konuda net bir bilgi vermiyor. Ancak bu iki ürünün iki farklı etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Çünkü gelen bilgiler yeni iPad Pro’nun 2022’nin ilk aylarında tanıtılacağına işaret ediyor. Yeni Apple Watch modellerinin ise daha geç bir tarihte tanıtılacağı tahmin ediliyor.

2022’de tanıtılacak bu üç Apple Watch’tan birinin Apple Watch 8 olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bir diğer modelin de Apple Watch SE 2 olacağı tahmin ediliyor. Üçüncü modelin ne olacağı ise soru işareti. Bu üçüncü model Apple Watch’un daha bütçe dostu bir versiyonu olabileceği gibi cihazın Pro ya da Max versiyonu da olabilir. Ya da Apple farklı bir yöne gidip Fitbit’e rakip olabilecek yepyeni bir modeli de kullanıcılarına sunabilir. Bu seçeneklerden hangisinin gerçeğe dönüşeceğini bekleyip göreceğiz.

Apple ve Facebook Arasında Çok Büyük Bir Gerilim Yaşandı: Konu İnsan Ticareti