5G Gelmeden 6G Araştırmalarına Başladılar

5G Gelmeden 6G Araştırmalarına Başladılar

PAYLAŞ

5G gelmeden 6G araştırmalarına başlayan Çin, özellikle mobil alanda geliştirilen teknolojilerde lider olmak istiyor.

Dünyanın nüfus yoğunluğu açısından en büyük ülkesi olan Çin 5G gelmeden 6G araştırmalarına başlayarak gelecek nesillere teknolojik açıdan sağlam altyapılar sunmak istiyor. Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Miao Wei katıldığı 13. Ulusal Halk Kongresi’nin oturum arasında 6G yeni nesil mobil iletişim standardı için Çin’in araştırmalarının sürdürüldüğünü açıkladı.

6G teknolojisine yönelik araştırma, ‘Nesnelerin İnterneti’ kavramına bağlı olarak sürdürülüyor. Miao, 5G teknolojisinin hizmet sektöründe önemli bir rol oynadığının üzerinde durdu. Miao, “Örneğin, popüler insansız araçların sadece sensörlerden değil aynı zamanda aracın, diğer araçlarla ve aracın yolla arasındaki bilgi akışını da ihtiyacı var, bu yüzden yüksek kaliteli internet servisi çok önemli” dedi.

5G Testleri Devam Ediyor

China Mobile, China Telecom ve China Unicom oluşan üç büyük Çinli telekomünikasyon şirketi, 5G ağlarını ayrı ayrı geliştirmek için kendi planlarına sahipler. China Mobile, bu sene Hangzhou, Şanghay, Guangzhou, Suzhou ve Wuhan’daki 5G ağlarını test etmeye başladı.


CEVAP VER