6.1 inç iPhone 12 Üretimi Temmuz Ayında mı Başlayacak?

6.1 inç iPhone 12

iPhone her yıl olduğu gibi bu yıl da karşımıza yeni modellerle çıkacak. Bu modellerden ikisi 6.1 inç iPhone 12 olacak. Telefonlardan birinin giriş seviye, diğeri ise pro model olacak. İşte iPhone 12’ye dair sızan son bilgiler…  

Apple‘ın bu yıl Eylül ya da Ekim ayında 4 yeni iPhone modeli ile karşımıza çıkacağı söylentileri git gide ağırlık kazanmaya başladı. Hatta modellere ilişkin bilgiler de hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Bu modellerin iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak isimlendirilmesi bekleniyor. Telefonlara ilişkin gelen yeni bilgiye göreyse bu yıl satışa sunulacak 4 yeni modelin 3’ünün ekran tedarikçisinin Samsung olacağı söyleniyor. Bu modellerden ilki 5.4 inç iPhone 12. Bu modelin giriş seviyesi olacağı belirtiliyor. iPhone 12 Pro modellerinin ise 6.1 inç ve 6.7 inç ekran ile geleceği iddia ediliyor.

Bu yıl satışa sunulması beklenen 4. model ise giriş seviye 6.1 inç iPhone 12 olacak. Bu modelin özelliklerinin 5.4 inç versiyonu ile benzer olacağı belirtiliyor. Modelin ekran tedarikçilerinin ise Boe ile LG olacağı belirtiliyor.

6.1 inç iPhone 12

6.1 inç iPhone 12 Modellerinin İmalatı Diğerlerinden Önce Başlayacak!

6.1 inç iPhone 12 modellerinin üretimine ise temmuz ayında, diğer modellerden daha önce başlanacağı öne sürüldü. İddiaya göre 5.4 inç ve 6.7 inç modellerinin dokunmatik modülleri 6.1 inç modellerinden farklı olacak. Bu modellerde kullanılacak Oled panel Samsung’tan temin edilecek ve panelde Y-OCTA Touch teknolojisi olacak.

Samsung’un Y-OCTA esnek ekran teknolojisi, ayrı bir dokunma yüzeyine ihtiyaç duymayan, doğrudan Oled panelin üzerine yerleştirilmiş dokunma sensörüne sahip. 6.1 inç modellerde ise bu teknoloji bulunmayacak. Bu modellerde dış kaynak desteğine ihtiyaç duyan dokunma modülleri kullanılacağı için diğer 2 modelde daha erken üretime başlanılacağı belirtiliyor.

iPhone 12 çıkış tarihi değişecek! Apple bir ilk yaşayacak!

Yeni iPhone modelleri için bir diğer iddia ise bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle Apple’ın yeni telefonlarını planlandığı zamanda satışa sunamaması. Apple’ın normal takvimine göre, eylül ayında yeni modelleri tanıtılır ve ekim ayında da satışa sunulur. Ancak gelen iddialar Apple’ın eylül ayındaki bu rutinini bozarak tanıtımını ekim ayına sarkıtacağı ve buna bağlı olarak da satış periyodunun bir, iki ay dışına taşacağı yönünde. Apple ise şimdilik bu iddialara karşı sessizliğini koruyor. Bakalım iPhone 12 modelleri gecikme yaşanmadan piyasaya sürülebilecek mi?