ABD Ordusu Microsoft İle Çok Daha Güçlü Olacak: Bu Ekipmanlar Savaş Kazandırır

ABD ordusu Microsoft

Dünyanın en iyileri arasında yer alan ABD ordusu Microsoft ile çok daha güçlü bir seviyeye ulaşıyor. Yapılan bir anlaşma gerçekten de işleri farklı bir noktaya taşıdı. ABD artık en yenilmez güçler arasında yer alıyor.

.

Bazı ordular daha çok askeri personel sayısı ile övünür. Mesela Çin Halk Cumhuriyeti bunun en güzel örneklerinden bir tanesidir. O ülkede çok ciddi bir asker sayısı olduğu için caydırıcı görünebilir. Fakat asıl önemli olan teknolojinin ne kadar güçlü olduğudur. ABD bunun farkında olduğu için sürekli olarak askeri teknolojilere yatırım yapıyor.

Pentagon ve Microsoft arasında yapılan bir anlaşmaya göre yeni ekipmanlar orduya sağlanacak. Microsoft yeni üretmiş olduğu Hololens cihazlarını ABD ordusuna satacak. Yaklaşık olarak 120 bin adet ürün satışı gerçekleşecek. Hololens 10 yıl içerisinde 21,88 milyar dolar parayı Microsoft şirketine kazandıracak. Bu gerçekten de dudak uçuklatan bir rakam.

ABD ordusu Microsoft sayesinde yapay zeka ile buluşuyor

ABD ordusu tarafından yapılan açıklamada Hololens tabanlı ekipmanlar kullanılacağı ifade edildi. Burada asıl önemli olan askerlerin eğitimi ile ilgiliydi. Normal şartlarda askerlerin en fazla eğitim aldıkları yerler savaş cepheleridir. Ancak her asker böyle bir eğitimden geçmiyor. İşte tam da bu nedenle ABD ordusu yapay zekayı kullanmak istedi.

ABD ordusu Microsoft

Yapılan açıklamalarda Microsoft tarafından geliştirilen bu ekipmanın ABD tarafından etkili olarak kullanılacağı ifade ediliyor. Artırılmış ve karma gerçeklik desteği ile birlikte orduda yer alan kişiler sıkı bir eğitimden geçecek. Sanki cephede savaşıyor gibi bu eğitimler alınacak. Böylece gerçek bir deneyim oluşturulması amaçlanıyor.

ABD ordusu teknolojiye çok ciddi bir yatırım yapıyor

Hangi alanda olursanız olun teknoloji kaçınılmaz bir gerçek diyebiliriz. Microsoft Hololens ve ordu arasında yapılan işbirliği bunun en büyük örnekleri içerisinde yer alıyor. Umuyoruz ki bu tür ekipmanlar gerçek bir savaşta kullanılmak zorunda kalınmaz.

Konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft yöneticileri durumdan memnun. Peki siz yapılan iş birliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Microsoft Bağlantı Problemi Kullanıcıları Mağdur Etti: Peki Yeniden Kesinti Olacak Mı?

>> Apple’ın Yakında Çıkacak Karma Gerçeklik Cihazı Hakkında Bildiğimiz Her Şey

. . . .