Acer’ın projektör pazar payı 2015 ikinci çeyrekte rekora imza attı

Acer’ın projektör pazar payı 2015 ikinci çeyrekte rekora imza attı

PAYLAŞ

PMA’dan alınan son verilere göre, 2015’in 2. çeyreğinde, Acer dünya çapında %8 ve EMEA’da %17,8 olmak üzere rekor düzeyde bir pazar payına ulaşarak dünya çapında üçüncü en büyük ve EMEA’da 1 numaralı projektör markası konumuna geldi! Türkiye’de de 2009’dan bu yana Pazar liderliğini koruyan Acer, 2015 ikinci çeyrekte %27,8 pazar payı elde etti.

2015’in 2. çeyreğindeki sevkiyatlara bakıldığında, Acer bir önceki döneme göre %11’lik büyüme ile dünya çapındaki en büyük beş marka arasında en hızlı büyüyen projektör markası oldu.

Acer bu çeyrekte EMEA’da; Türkiye, Almanya, Güney Afrika ve Ukrayna’da pazar payı olarak birinci sırada yer alırken, ilk beş marka arasında bir önceki döneme göre sevkiyat artışına sahip olan tek projektör markası oldu.

Acer_Projector_family_2

Acer Almanya’da ise 2007’den beri pazar liderliğini korumaktadır ve 2015’in 2. çeyreğinde %32,5’lik rekor düzeyde bir pazar payına ulaşmıştır. İspanya ve Fransa’da ise, eğitim sektörü yansıtma yapılan alanı interaktif bir beyaz tahtaya dönüştüren Acer Smart Pen donanımlı projektörlerine yoğun talep göstermekte ve sevkiyat artışına katkıda bulunmaktadır.

Acer’ın tozdan koruma ve kablosuz projeksiyon yenilikleri Acer’ı Asya Pasifik bölgesindeki eğitim pazarı için daha iyi bir tercih haline getirmiştir. Tozlu veya sisli havaya sahip bölgelerde ve tebeşir kullanılan sınıflarda, Acer’ın benzersiz DustShield tasarımı toz birikimini azaltan yalıtımlı optikler, dikey devre kartları, 3D toz filtreleri ve lens korumaları ile projektörün kullanım ömrünü etkin biçimde uzatabilir. Opsiyonel kablosuz donanım kilitleri öğretmenlerin dizüstü bilgisayarlardan, tabletlerden veya hatta akıllı telefonlarından ekrana konforlu bir şekilde içerik yansıtabilmelerini sağlar.

IDC TÜRKİYE FİNANS TEKNOLOJİ KONFERANSI TÜRKİYE’DE


CEVAP VER