Airbus, Helikopterleri İçin Dassault Systèmes’in Çözümünü Tercih Etti

Airbus, Helikopterleri İçin Dassault Systèmes’in Çözümünü Tercih Etti


Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, Airbus Group Airbus Helicopters bölümünün helikopter programlarında daha verimli ve karlı bir üretim operasyonları yönetimi için Dassault Systèmes’in “Build to Operate” endüstri çözümü deneyimini tercih ettiğini açıkladı. 

Airbus Helicopters dünyanın bir numaralı sivil ve askeri helikopter üreticisi. Şirket, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla yakın zamanda eski işletim sistemlerinin en yeni dijital sistemlerle değiştirilmesini de içeren global bir yenileme planını devreye almıştı. Airbus Helicopters özel olarak ürün piyasaya sürme sürelerini kısaltacak ve operasyonel verimliliği artıracak güçlü bir fabrika planlama ve atölye çözümü aramaktaydı. 

Airbus+Helicopters

“Build to Operate” endüstri çözümü deneyimi özel olarak havacılık ve savunma sektörü için tasarlandı. “Build to Operate” ile Airbus Helicopters, tekrarlanabilir süreçler ve üretim sekanslarından tedarik zinciri içinde teslimat kalemleri akışına kadar üretim operasyonlarının her adımını dijital bir doğruluk seviyesinde izleyebiliyor, denetleyebiliyor ve doğrulayabiliyor. 

Airbus Helicopters tasarım, mühendislik, üretim ve mevcut ve yeni helikopterlerin teslim edilmesi aşamalarında en iyi uygulamaları, süreçleri ve ürünleri sanal olarak modelleyebilir, planlayabiliyor, uygulayabiliyor ve paylaşabiliyor. Sanal bir ortamda süreç simülasyonu ve doğrulaması ile şirket, yalın üretim uygulamaları tanımlayıp hayata geçirerek program performansını artırabilir.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİNDE ÇITA YÜKSELİYOR


CEVAP VER