Alcatel-Lucent ve Accenture İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Alcatel-Lucent ve Accenture İşbirliği Anlaşması İmzaladı

PAYLAŞ

Alcatel-Lucent ve Accenture, servis sağlayıcılar ve büyük işletmelere bütünleşik ultra-genişbant çözümleri sunmak üzere stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile artan dijital uygulamalarla birlikte hızla yükselen veri tüketiminin getirdiği yüksek maliyetlerin de düşürülmesi amaçlanıyor.

“Accenture Alcatel-Lucent Business Group” olarak anılacak işbirliği kapsamında iki firma, öncelikle “tümüyle IP” ağlarda ölçeklenebilir ve maliyet odaklı müşteri hizmetleri operasyonları yapılandırabilecek çözümlere odaklanacak. Bu sayede mobil genişbant erişimini ve dijital müşteri deneyimini iyileştirmek hedef.

Alcatel_Lucent001

Alcatel-Lucent ve Accenture satış ve dağıtım kaynaklarını birleştirerek; Alcatel-Lucent’in Motive ürün serisi ile mobil cihazlar için müşteri destek hizmeti çözümleri oluşturacaklar. Ayrıca, servis sağlayıcılar ile büyük işletmeler için hücresel teknoloji ve WiFi bağlantısını entegre edecek yeni küçük hücre (Small Cell) ağ çözümleri sağlayacaklar.

Oluşturulan bu grup, Accenture’ın sistem entegrasyonu yetenekleri ile Alcatel-Lucent’ın lider IP şebeke yazılım platform ve ürünlerini birleştirip, müşterilerine tamamen onların ihtiyaçlarına yönelik, benzersiz hizmetler sunabilecek.

Accenture Alcatel-Lucent Business Group”, satış ve dağıtım kapasitesini Alcatel-Lucent teknolojisine odaklanarak geliştirirken; yazılım ve ağ entegrasyon hizmetlerinde Accenture, Alcatel-Lucent’in önerilen tedarikçisi olacak. Alcatel-Lucent da Accenture’nin müşteri destek hizmetleri ve küçük hücresel ağ çözümleri ihtiyaçlarına yönelik teknoloji sağlayıcısı olarak konumlanacak.

Alcatel-Lucent’in CEO’su Michel Combes konuyla ilgili olarak işletmelerin çok sayıda cihazı destekleyebilen; hızlı ve güvenilir erişim sağlayan şebekeleri tercih ettiklerini ifade etti. Accenture ile yapılan işbirliğinin, müşterilerin bu beklentilerini karşılayacak  nitelikte bir stratejik işbirliği olduğunu belirten Combes, “Öncü IP platformlarımızı, Accenture’ın danışmanlık, sistem entegrasyonu ve süreç optimizasyon becerileriyle birleştirerek kendimizi haberleşme dünyasında önemli ve ölçülebilir gelişmeler kaydetmek üzere konumlandırmış oluyoruz” dedi.

Kablosuz ağlar üzerinden genişbant hizmetlerinde giderek artan talebi karşılayabilmek amacıyla Alcatel-Lucent ile çalışmayı dört gözle beklediklerini ifade eden Accenture CEO’su Pierre Nanterme ise, “Bu bağlamda gerçekleştirilecek olan işbirliği, operatörlere sağladığımız ağ altyapısı hizmetlerinin büyümesi ve dijital ekosistemin merkezinde bulunma yönündeki stratejimiz ile doğru orantılıdır” dedi.

Software AG Gartner Magic Quadrant Raporunda Lider Oldu

CEVAP VER