Amazon.com.tr iade süresi uzatıldı

Amazon.com.tr iade süresi uzatıldı

PAYLAŞ
Amazon.com.tr

Amazon.com.tr iade süresi uzatıldı. Amazon’dan 8 Ocak’a kadar aldığınız ürünleri 8 Şubat’a kadar iade etme şansına sahipsiniz.

Amazon.com.tr’de iade süreleri uzatıldı. Müşteri deneyimine her geçen gün bir yenisini ekleyen Amazon.com.tr, 8 Ocak’a kadar verilen siparişlerde iade süresini 8 Şubat gün sonuna kadar uzattı. Amazon.com.tr’nin satıcısı olduğu ve doğrudan Amazon.com.tr tarafından gönderilen ürünlerde geçerli politika, müşterilere ürün iadesi konusunda da esneklik sağladı.

Samsung Galaxy S11 ne zaman tanıtılacak?

Amazon.com.tr’nin sadece ürün satın alma sürecini değil, ürün iadesini de keyifli ve pratik hale getiren bu hizmeti 11 Kasım’dan bugüne kadar satın alınan, Amazon.com.tr‘nin satıcısı olduğu ve doğrudan Amazon.com.tr tarafından gönderilen ürünleri de kapsayacak ve ürünler 8 Şubat gece yarısından önce iade edilebilecek. 8 Ocak 2020 tarihinden sonra gönderilen ürünlerde ise 30 günlük standart iade politikası uygulanacak.

Amazon.com.tr

Ürün iadesi nasıl yapılır?

 1. Çevrimiçi İade Destek Merkezi’ne gidin. İade etmek istediğiniz siparişi bulun ve Ürünleri İade Et‘e tıklayın. Aradığınız siparişi bulamıyorsanız açılır menüden başka bir seçim yapın.
 2. İade etmek istediğiniz ürünleri seçin.
 3. Ürün miktarını girin, İade nedeni menüsünden seçim yapın. Dilerseniz Ayrıntılar kutusuna yorumlarınızı yazabilirsiniz.
 4. Devam etmek için:Ürün Amazon.com.tr tarafından satılıyorsa, para iadenizin nereye yapılmasını istediğinizi seçin (para iadeniz, Amazon hesabınıza hediye kartı bakiyesi olarak veya siparişi verirken kullandığınız kartınıza iade edilebilir) ve Devam Et’e tıklayın.
  • Ürün, Pazaryeri Satıcısı tarafından satılıyorsa; Onay için Gönder’e tıklayın.Not: Bazı Satıcıların iade talebinizi incelemesi gerekebilir. Satıcı talebi inceledikten sonra, size ürünü nasıl iade etmeniz gerektiğini anlatan bir e-posta gönderir. İki iş günü içinde satıcıdan yanıt alamazsanız A’dan Z’ye Garanti talebi gönderebilirsiniz. Daha fazla bilgi için A’dan Z’ye Garanti Hakkında .
 5. Ürününüzü iade etmenin iki yolu vardır. Tercih ettiğiniz iade yöntemini seçin ve İade Onayla’ya tıklayın.
  • Anlaşmalı Kargo Gönderi Koduyla İade (ücretsiz): Anlaşmalı kargo şirketi için İade Gönderi Kodunuzu oluşturun. Bu kodun aktif hale gelmesi teknik olarak 2 saati bulabilir ve kodun geçerliliği oluşturulduğu tarih itibariyle 7 gündür.
  • Gönderim ve Ödemeyi Ben Yapacağım (ücretli): Ürünü anlaşmalı kargo şirketi dışında başka bir kargo şirketiyle iade etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu durumda, doğacak ücretlerin yalnızca 4,5 TL tutarı Amazon hesabınıza hediye kartı bakiyesi olarak iade edilir. Hediye kartı bakiyenizi Hesabım sayfanızda görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Hediye Kartı Bakiyenizi Kullanma Yardım sayfasına bakabilirsiniz.
 6. İadenizin veya para iadenizin son durumunu Hesabım sayfanızdaki Siparişlerim bölümüne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER