Amazon Kripto Para ve Blok Zinciri Konusunda Uzman İsimler Arıyor

Amazon çeyrek verileri

Dev teknoloji firması Amazon, kripto para ve blok zinciri konusunda uzman kişileri işe alacak. Tahminler özellikle firmanın gelecekte kripto para ile ödeme alacağı şeklinde. İşte gelişmenin detayları…

Amazon, ödeme departmanı için kripto para ve blok zinciri konusunda uzman kişileri arıyor. Gelişme, e-ticaret devinin gelecekte dijital paralarla ödeme almak için hazırlıklara başladığı yorumlarını ortaya çıkardı. Özetle “Dijital para birimi ve blok zinciri stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmek için deneyimli bir ürün lideri” tanımlaması firmaya ait. Basın tarafından hızlı bir şekilde doğrulanan iş ilanında şu detaylar da yer alıyor:

“Şirkette gelişme kaydedilmesi gereken yetenekler için çalışacaksınız. Genel vizyon ve ürün stratejisini yönlendirecek ve yeni yetenekler için liderlik yapacaksınız. Bununla birlikte blok zinciri, dağıtılmış defter, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ve Kripto Para birimleri hakkında uzmanlığınızı ortaya koyacaksınız.”

Amazon.com şu an için kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmiyor. Lakin bir firma sözcüsü konu hakkında umutvar bir açıklama yaptı. Sözcü, firmanın kripto para birimi alanında yaşanan yeniliklerden ilham aldığını söyledi. Ayrıca firma sözcüsü Amazon’un bu yeni teknolojiyi kendi çalışma sistemine nasıl ekleyeceğini değerlendirdiğini ifade etti.

E-ticaret konusunda kripto para ve blok zinciri teknolojileri ile tanışmasa bile Amazon bu konuda bazı çalışmaları çoktan başlattı

Amazon’un bulut bilişim departmanı Amazon Web Services (AWS) şimdiden blok zinciri yönetim servisine sahip durumda. Firmanın yeni CEO’su Andy Jassy, 2017 bu konuda açıklama yapmıştı. Jassy, teknoloji devinin bu konudaki olasılıkları değerlendirdiğini açık bir dille ifade etti. Ne var ki Jassy blok zinciri teknolojilerinin geniş bir kullanım alanından ziyade daha küçük alanlarda kullanımının mümkün olduğunu söyledi. Şimdi ise bu iş ilanı gösteriyor ki firmanın bu konudaki bakış açısında bir değişim ufukta.

Apple da geçtiğimiz Mayıs ayında kripto para için ilk adımı atmıştı. Firma o dönem “alternatif ödeme biçimleri” başlığı altında deneyimli bir çalışan arayışındaydı. Apple o dönem aradığı kişide dijital cüzdan servisleri ile birlikte kripto para deneyimi de arıyordu. Bu da dev firmaların gittikçe kripto paranın gelişimine katkıda bulunacağı anlamına geliyor. Sonuç olarak bu da hem kripto paraların kullanım alanlarını artırırken değerlerine de büyük yarar sağlayacaktır.

Diğer haberler:

>> ADA ve LINK Yatırımınız Varsa Bunlara Çok Dikkat Edin: Kritik Seviyeler

>> Analistler Yüzde 860 Artacak Kripto Parayı Açıkladı: Beklentileri Aşacak