AMD Yeni Yapılanmasıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

AMD Yeni Yapılanmasıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

PAYLAŞ

Yaklaşık altı hafta kadar önce AMD şirket içinde sadece grafik ile ilgili her konuyla ilgilenmek üzere yeni bir organizasyon oluşturduğunu duyurmuştu. Raja Koduri tarafından liderlik edilecek Radeon Teknoloji Grubu, görselleştirme ve oyun endüstrisinde önemli konuma sahip DirectX12 ve Sanal Gerçeklik gibi konular üzerinde faaliyet gösterecek.

 AMD Kıdemli Genel Başkan Yardımcısı Raja Koduri’nin yaptığı açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz:

Bu ekip sektörün itici gücü olacak grafik kartları, yenilikçi teknolojiler ve bu grafik kartlarını destekleyecek verimli yazılım tasarlamak ile görevlendirildi.

Ekibin çalışmalarının ilk adımı, yeniden yapılandırılmış yazılım stratejisinin bir sonucu olacak. İnsanların ürünlerimizle etkileşime geçtikleri ilk nokta olan yazılımımız, şirketimizin yol haritasında en önemli öncelik olarak görülüyor. Ve gerçekleştirdiğimiz tam da bu!

Sektöre yirmi yılı aşkın süredir grafik sürücüleri tedarik ediyoruz. Bu süre içerisinde sürücüler artık grafik cihaz sürücüleri olmanın da ötesine geçtiler. Burada geniş bir yazılımdan bahsediyoruz ve bu yazılımın oyunculara, oyun geliştiricilerine, profesyonellere ve ürünümüzü her gün kullanan diğer kişiler için ne denli bir öneme sahip olduğunun farkındayız.

Artık sürücüler kullanıcı ara yüzleri, araçlar ve uygulamalardan oluşan birer paket. Bu önemli yazılım seti artık mini bir grafik “işletim sistemine” dönüşmüş durumda. Radon Teknoloji Grubu’nun oluşturulmasıyla birlikte biz de bu mini grafik “işletim sistemini” “Radeon Software” olarak adlandırmaya karar verdik.amd

Bu AMD Catalyst yazılımımızı emekliye ayıracağımız anlamına geliyor. Bu bir dönemin sonu olacak ancak aynı zamanda da milyonlarca piksel tarafından çevrelendiğimiz yeni bir işlem döneminin de başlangıcı olacak. Bu yeni dönem, Radeon Software Crimson Edition’u kullanıma sunacağımız 2 Kasım günü başlayacak.

Bu büyük değişim kapsamında, daha önce AMD Catalyst Control Center (CCC) olarak bilinen yazılımımızı yeniden tasarlayıp Radeon/FirePro Settings olarak isimlendirdik. Yeni tasarımda odak noktamız deneyim, form ve fonksiyon oldu. Bu sayede yeni Radeon/FirePro Settings, çok sade bir kullanıcı ara yüzüne, sezgisel bir kullanıma ve bir eski sürüme göre çok daha hızlı başlama süresine ulaştı. Buna ek olarak gelecek özelliklerden bazıları ise şöyle:

–          Oyun yöneticisi

–          Video kalite ön ayarları

–          Sosyal medya entegrasyonu

–          Sadeleştirilmis EF kurulumu

–          Sadeleştirilmiş sistem bildiri sekmesi

 

O halde 2 Kasım’da neleri duyuracağız?

–          AMD Catalyst emekliye ayrılıyor ve tamamen yeniden tasarlanmış Radeon Software’in ilk sürümü olan Crimson Edition’u kullanıcılara sunacağız.

–          Radeon Settings adında tamamen yeni ve modernize edilmiş kullanıcı ara yüzünü duyuracağız.

–          Radeon Software Crimson Edition yıl sonundan önce herkesin kullanımına sunulacak. Konu hakkında ek bilgileri ileriki haftalarda paylaşacağız.

 


CEVAP VER