Android 12 Yabancı Marketlerden Uygulama İndirmenizi Sağlayacak: Güvenlik Üst Seviyeye Çıkarılıyor

Samsung cihazı Android 12

Android 12 yabancı marketlerden uygulama indirilmesi için gerekli işlemlere izin verecek. Peki bu hangi kurallara bağlı olacak. Google bazı şartlar belirledi. İşte konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

Bugünlerde tanıtımı yapılan Android 12 platformu birçok farklı özelliği ile kendisini belli etti. Önceki sürüm ile kıyaslandığında gerçekten de çok fazla fark olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım, kamera, gizlilik ve birçok konuda yenilik ortaya çıkarıldı. Bu yeniliklerin önemli bir bölümü adeta ilk olacak.

Google tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa öncelikle gömülü kumanda ve araç kilidi olacağı ifade ediliyor. Böylece Android TV için son derece kolaylaştırıcı yenilikler olduğu görülüyor. Ancak asıl bomba üçüncü parti uygulama mağazaları ile ilgiliydi. Önceden Android uygulama mağazası dışında başka bir yerden uygulama indirmek mümkün değildi.

Android 12 yabancı marketlerden bazı şartlarla uygulama indirecek

Yapılan açıklamalara göre Android 12 platformu, isteyenler için başka marketlerden uygulama indirilmesini sağlayacak. Fakat burada asıl önemli olan detay ise birçok kontrolden geçmesi. Eğer gerekli kontrolleri tamamlamazsa ne yazdı ki indirme işlemi başarısız olacak.

Android 12 yabancı marketlerden

  • Kullanıcının güncellemeler için işlem yapmasına gerek olmadığı ispatlanmalı.
  • Her ne olursa olsun yükleyicinin güncelleme sağlaması gerekiyor.
  • En az Android 10 seviyesinde olmalı.
  • Eski paket ile yenisi arasında herhangi bir uyumsuzluk yaşanmamalı.

Bu şartlara uyanlar başka marketlerden indirilebilir. Google ayrıca denetimlerin sıkı bir şekilde yapılacağını ifade ediyor. Harici kaynaklardan uygulama yükle seçeneğini aktif hale getirmeniz ile birlikte sistemler devreye girecek.

Google yenilikçi davranmaya çalışıyor

Apple, kullanıcılarını iOS işletim sistemine kapattı. Başka uygulamaları veya dışarıdan herhangi bir sistemi yüklemek neredeyse imkansız. Android ise çok daha farklı bir strateji izliyor.

Yeniliklere açık olduğunu göstermek isteyen Google, Android 12 ile birlikte bunu kanıtlamış gibi görünüyor. Android 12 yabancı marketlerden uygulama indirme özelliği şirkete artı puan katabilir. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Pavel Durov Apple Dijital Kölelik Sistemi Uyguluyor Açıklamalarıyla Gündeme Bomba Gibi Oturdu

>> Google, kaybolan ekran altı kamera tasarımına sahip modeliyle ortaya çıktı