Apple elektrikli otomobil, yeni bir özelliği ile gündeme geldi: İşte detaylar

Xiaomi Automobile

Apple elektrikli otomobil hakkında yeni detayları ortaya çıktı. İşte adından sıkça söz ettirecek o modelin ortaya çıkan özellikleri.

Akıllı telefonun öncüleri arasında yer alan Apple, otomobil sektörüne de el atıyor. Çünkü geleceğin arabaları olarak nitelendirebileceğimiz elektrikli otomobillere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Söz konusu otomobiller üzerine çalışmalar yapan Apple, yeni otomobilini Hyundai ile birlikte üretecek. Apple ile Hyundai ortaklığı ile ortaya çıkacak olan otomobilin tahmini üretim tarihi de belli oldu. Tahmini menzil, şarj süresi ve hızlanma verileri için öngörüleri paylaşılan yeni araç hakkında işte tüm ayrıntılar.

Elektrikli araç sektörünün öncüsü olan Tesla, çoğu firmalara yön vermiş durumda. Geçtiğimiz aylarda Tesla’nın yatırımcısı Elon Musk, bir zamanlar Tesla’nın bir kısmını Apple’a satmaya çalıştığını itiraf etmişti. Bunun sebebinin ise, Tesla Model S modelinin üretiminin arttırılmasında zorluk çekmesi olarak açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Apple’ın üreteceği elektrikli otomobilin, 2025 yılında yollarda olacağı iddia edilmişti. Fakat bunun dışında söz konusu model hakkında ortaya çıkan bir özellik bulunmuyordu. Sonunda Apple’ın elektrikli otomobili, uluslararası patent şirketinden aldığı patent ile gündeme geldi.

Apple elektrikli otomobil, yeni bir özelliği ile gündeme geldi: İşte detaylar

Son aylarda Apple’ın elektrikli otomobili hakkında henüz sızdırılan bir özellik bulunmuyordu. Özellikle geçtiğimiz aylarda Apple’ın Koreli ortaklarla Apple elektrikli otomobilini geliştirdiği yönde iddialar mevcuttu. Sonunda bu iddianın gerçeği yansıttığı belli oldu.

Apple elektrikli otomobil

Apple’ın sunduğu patent, Apple araç sahiplerinin, diğer kullanıcılara anahtarları bırakmadan araba kullanma yetkisi verebileceğini ortaya koydu. Ortaya çıkan bilgilere göre elektrikli otomobil, araba, anahtar paylaşımına izin verecek dijital anahtarlara sahip olacak. Patent belgelerine göre sistem, sahibi kritik ve gizli bilgileri ifşa etmeden başka birinin arabanızı kullanmasına izin verecek.

Apple’ın elektrikli otomobilinin uzun bir yolu olduğunu biliyoruz. Zaten duyurulara göre 2025 yılında göreceğimiz aracın, bu özelliklere sahip olup olmayacağı bile belli değil. Önümüzdeki aylarda söz konusu araç hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Daha fazlasından haberdar olabilmek için bizi takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Apple Sosyal Medya Uygulamasını Tamamen Engelledi: Bakın Hangi Uygulama Artık Kullanılamayacak

>> Apple iPhone Sızıntıları Hakkında Açıklama Yaptı: Şirket Çok Gergin