Apple ile Fortnite savaşı büyüdü! Epic’in Apple geliştirici hesabı kapatılıyor!

Fortnite
Google News Abone Ol

Apple ile Fortnite arasındaki uygulama için satın alam savaşı alevlendi. Şimdi de Epic’in Apple geliştirici hesabı kapatılıyor.

Epic’in bünyesinde yer alan Fortnite ile Apple ve Google arasında geçtiğimiz Cumartesi günü büyük bir gerilim yaşanmıştı. Epic, uygulama içi satın alma işlemini App Store ve Play Store‘dan bağımsız olarak sunmuş ve bu yüzden mağazalardan atılmıştı. Mağaza kurallarını önceden kabul eden ancak daha sonra ihlal ettiği halde kendini mağdur gösteren Epic, Apple’a dava açacağını açıklamıştı. Bu olayın ardından Apple’dan bir karşı hamle daha geldi.

Apple, bu olayın ardından Epic’in Apple geliştirici hesabını 28 Ağustos 2020 tarihinde kapatacağını açıkladı. İki firma arasındaki gerginlik Apple’ı çok sinirlendirmiş gibi görünüyor. Bu olayın aslında planlı olduğu çok belliydi. Çünkü Epic, Fortinte’ın App Store‘dan kaldırılmasının hemen ardından Apple’ın ikonikleşmiş reklamını hedef alan reklamını yayınladı. Yani anlayacağınız zaten Epic, mağazadan atılacağını biliyordu ve hazırlığını yapmıştı.

Google cephesinde ise temkinli yaklaşım sürüyor. Google, Play Store’da Fortnite’ın mağaza kuralları gereği atıldığını ancak Android’in açık kaynaklı olmasından dolayı Fortnite’ın Android’de oynanabileceğini açıkladı. Ancak Google da Fortnite’ı kuralları gereği mağazaya almayacağı aşikar.

ortnite Android telefonlara nasıl yüklenir?

  1. Adım: Android telefonunuza buradan Fortnite’ın APK. dosyasını indirin.
  2. Adım: Daha sonra bilinmeyen kaynaklara izin verin.
  3. Adım: Oyunu yükleyin ve Fortnite’ı oynamaya başlatın.

Fortnite Galaxy Store üzerinden nasıl indirilir?

  1. Adım: Samsung Galaxy telefonunuzdan veya tabletinizden Galaxy Store uygulamasını açın.
  2. Adım: Ara düğmesine tıklayın ve Epic Games yazıp aratın.
  3. Adım: Arama sonuçlarında Epic Games’i göremezseniz buradan Fortnite’ın sayfasını açın.
  4. Adım: Epic Games uygulamasını ilk açtığınızda, size bir güncellemenin gerekli olduğunu söyleyebilir. Devam etmek için GÜNCELLE düğmesine dokunmanız yeterlidir. Güncelleme yüklendikten sonra uygulama kapanacaktır. Uygulama çekmecesinde simgesine dokunarak tekrar açın.
  5. Adım: Fortnite’a dokunun. Ardından oyunu indirmeye başlamak için YÜKLE düğmesine basın. İndirmeye başlamadan önce mevcut bir Epic Games hesabı oluşturmanız veya bu hesaba giriş yapmanız gerekecektir.

İlgili Haberler

>> Xbox Series X çıkış tarihi resmen açıklandı!

>> Epic Games Yaz İndirimi Başladı. Yüzde 85’e varan indirimler var. Bakın hangi oyunlar indirime girdi.

>> Fortnite Android telefonlara nasıl yüklenir?


CEVAP VER