Apple iOS 13.7 Büyük Özelliklerle Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

Apple iOS 13.7 Büyük Özelliklerle Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

Apple iOS 13.7

Herkesin büyük bir merakla beklediği Apple iOS 13.7 güncellemesi sonunda geldi. Bu aralar iOS 14 çok fazla gündemde olsa bile Apple kullanıcıları iOS 13.6 ile hizmet almaya devam ediyordu. Şirket birçok konuda sert eleştirilerle karşı karşıya kalsa bile yine de işletim sistemi bakımında son derece duyarlı diyebiliriz.

Apple tarafından yapılan yeni güncelleme ile birlikte çok önemli detaylar kullanıma açıldı. Özellikle de koronavirüs tedbirlerinin daha fazla sıkı hale geldiğini söylemek mümkün. iOS 13.7’nin ortaya çıkan en önemli özelliği maruz kalma bildirimi olarak belirtilen kısmı. Herhangi bir şekilde COVID-19’a yakalanmış birisiyle temasa geçilmesi halinde cep telefonu bildirim göndermeye başlıyor.

Apple iOS 13.7 zamanla tüm kullanıcılara yayılacak

Koronavirüs hastalığı şimdilerde çok büyük bir yayılım gösteriyor. Özellikle de ABD ve Hindistan gibi ülkelerde vaka sayısı önlenemez boyutlara kadar ulaştı. Maryland, Washington DC, Virginia ve Nevada gibi bazı ABD eyaletlerinde salgın haddinden fazla yükseliş gösterdi. Bu durum şirketin özellikle bu tür bölgelere ağırlık vermesine neden oldu.

Apple iOS 13.7

Apple, kapsam alanının ilerleyen dönemlerde genişleyeceğini söylemekle birlikte aynı zamanda bekleyişe de girdi. Özelliğin ne tür getirilere sahip olacağı henüz net olarak bilinmiyor. Apple iOS 13.7 güncellemesi sayesinde koronavirüs hastalığı ile ilgili filyasyon çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlanacak. Hastalığın herhangi birinden diğerlerine bulaşması rahatlıkla önlenebilir. Sadece kimin nerelere gittiğinin haritalar yardımıyla bulunması yeterli olacaktır.

Maryland, Washington DC, Virginia ve Nevada eyaletlerde bu güncellemenin kullanıma açılması, başka yerlerde açılmayacağı anlamına gelmiyor. Yakın bir zamanda şirket bu özelliği diğer kullanıcılara da yayacak. Apple iOS 13.7 güncellemesi, kısa bir süre içinde olmasa bile herkes tarafından kullanıma açık olacak. Diğer bölgelerdeki kullanıcılar isterlerse üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla sisteme sahip olabilirleri. Dünya çapında vaka sayısının 20 milyonu geçtiği şu günlerde özellik, ciddi bir katkıda bulunacak. Sizce yeni iOS güncellemelerinde neler yapılmalı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple isim değişikliğine gitti! Beats 1 tarihe gömüldü!

>> iOS 14 Public Beta 6 ses konusunda devrim yaratıyor!


CEVAP VER