Apple Müzik İle Bir Şeyler Sonsuza Dek Değişebilir

Apple, Müziği Sonsuza Dek Değiştireceğini Söylüyor

Apple, yakın zamanda müzik tarafında ciddi bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Gelen sızıntı bilgiler, firmanın “kayıpsız müzik” keyfi sunmak için çalıştığını işaret ediyor.

Apple, yakın zamanda “kayıpsız müzik” özelliğiyle müzik severlerin karşısına çıkabilir. Bir süre önce gelen sızıntı bilgilerde, firmanın müzik uygulamasının kodları arasında bazı dikkat çekici detaylar bulunmuştu. Bu detaylar arasında, “Dolby Atmos,” “Dolby Audio,” ve “Lossless” gibi ibareler vardı. Ardından firma, bir teaser görsel paylaştı ve beklentileri iyice yükseltti.

Apple Music, firmanın hazırladığı müzik servisi ve yakında önemli bir güncelleme alacak. 9to5Google sitesi, uygulamanın yeni bir beta sürümünde şu ibareleyle karşılaştı:”

“Kayıpsız ses dosyaları, orijinal dosyanın her ayrıntısını korur. Eğer bu özelliği aktif ederseniz, fark edilir düzeyde daha fazla internet verisi tüketecektir.”Apple, Müziği Sonsuza Dek Değiştireceğini SöylüyorGelmesi beklenen yeni güncellemeyle birlikte uygulamaya 3 ya da 4 tane yeni “ses kalitesi” seçeneği eklenebilir. Bunlar:

Yüksek verimlilik
Yüksek ses kalitesi
Kayıpsız ses kalitesi
Yüksek kaliteli kayıpsız ses.

Diyelim ki şarkıları yüksek ses kalitesiyle dinlemek istiyorsunuz. Bu da 10GB’lık alanda 3 bin civarı şarkı depolayabileceğiniz anlamını taşıyor. Eğer kayıpsız ses kalitesini tercih ederseniz, şarkı adedi 1000’e düşecektir. Son olarak, en iyi ses kalitesini seçtiğinizde de 200 şarkı depolama imkânınız olacaktır.

Bu özellikler tabii ki Hi-Fi, yani en iyi ses kalitesini isteyen teknoloji severler için heyecan verici. Ama öte yandan, kotalı internet paketi kullanan ve tasarrufu sevenler için haliyle pek tercih edilebilir özellikler değil bunlar. Günümüzde hâlâ 16GB depolamalı iPhone modelleri kullananlar var.

Apple, muhtemelen bu yeni özelliklere dair yakın zamanda resmi açıklama yapacak ve takvimi belirleyecektir. Beklentiler, bu açıklamaların 18 Mayıs, yani yarın itibarıyla yapılacağı yönünde. Yeni bilgiler oldukça sizleri haberdar edeceğiz.

>> Paralı Twitter Mı Geliyor? Aylık Abonelik Ücreti İstenebilir


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here