Apple ve Huawei Arasında Büyük Kavga Başlayabilir | Vision Pro

Apple Vision Pro satışında

Apple ve Huawei arasında Vision Pro gözlüğü konusunda sorun yaşanabilir. Huawei’nin 2019 yılında bu isim için haklarına sahip olduğu ortaya çıktı.

Apple, yakın zamanda Vision Pro adlı bir artırılmış gerçeklik gözlüğünü duyurdu. Gözlük, tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekse de Çin’de büyük bir engelle karşılaşabilir. Rapora göre, Huawei’nin 2019’dan beri Vision Pro adının haklarına sahip olduğu ve Apple’ın bu ismi değiştirmesi gerekebileceği bildirildi.

Apple ve Huawei Arasında Büyük Tartışma

Çin’den gelen raporlar, Apple’ın Vision Pro isim haklarıyla ilgili bazı sorunlarla karşılaşabileceğini gösteriyor. Huawei’nin 2019 yılında, 16 Mayıs tarihinde “Vision Pro” adını tescillediği belirtiliyor. Bu tescide göre Çinli şirket, fotoğraf, sinematografik ve LCD TV gibi çeşitli ürünlerde bu ismi kullanma hakkına sahip.

Apple ve Huawei

Ayrıca Huawei’nin Çin’deki belgelere göre Vision Pro markasını 2031 yılına kadar lisansladığı görülüyor. Şirket henüz bu alanda bir ürün sunmasa da, sanal gerçeklik cihazlarında Vision Pro adını tercih edebilir.

Ancak Huawei’nin ticari marka tescilinin doğrudan Apple ile ilgili olmadığını belirtmek önemlidir. Şirket halihazırda Vision Glass ve Vision Smart Screen gibi isimlerle ilişkili iki ürün serisi üretmektedir. Vision Pro adının ise Vision Smart Screen serisine yeni bir model olarak eklenebileceği düşünülmektedir.

Apple ve Huawei Arasında İsim Çekişmesi Çin’de Kızışacak

Apple’ın bu konuda nasıl bir adım atacağı henüz bilinmemektedir. Huawei’nin haklarını ihlal etmemek adına Vision Pro gözlüğüne Çin’de farklı bir isimle satışa sunulabilir. Alternatif olarak Apple, Vision Pro markasını kullanmak için Huawei ile görüşme yoluna gidebilir.

Apple, Vision Pro gözlüklerinin satışa ne zaman çıkacağını henüz açıklamadı. Ancak 3499 dolarlık fiyatıyla dünya çapında büyük bir etki yaratacağı tahmin ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

İlgili Haberler:

>> Apple Windows Oyunları Oynatmaya Başlıyor: Mac Cihazlarda Yenilik