Apple Watch İçin watchOS 9.5.1 Güncellemesi Yayınlandı

Vision Pro karma

Apple Watch için watchOS akıllı saat yeni güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayınladı. Ancak kısa bir süre sonra, Apple Watch kullanıcılarına watchOS 9.5.1 güncellemesi hakkında bir bildirim geldi.

Bu güncelleme, önceki sürümde ortaya çıkan bazı küçük hataları düzeltiyor. İşte watchOS 9.5.1 güncellemesiyle ilgili ayrıntılar.

Apple Watch için watchOS 9.5.1: İyileştirmeler ve Hata Düzeltmeleri

Apple’ın güncelleme notlarına göre watchOS 9.5.1, Apple Watch için “iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri” içeriyor. Ne tür hataların düzeltildiğine dair ayrıntılar verilmemiş. Ancak, watchOS 9.5 güncellemesiyle düzeltilen yeşil ton hatasının tekrarlanmasını önleyecek bir düzeltme içerebilir.

Güncelleme Nasıl Yapılır?

Güncellemeyi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Apple Watch’ta Ayarlar uygulamasını açın.
  • Genel sekmesine gidin.
  • Yazılım Güncelleme seçeneğine dokunun.
  • Saatiniz otomatik olarak güncellemeyi indirecektir.

Apple Watch için watchOS

Güncellemeyi yapmadan önce Apple Watch’unun en az %50 şarj seviyesine sahip olduğundan, şarj cihazına bağlı olduğundan ve iPhone’a bağlı olduğundan emin olmak önemlidir. Aksi takdirde, güncelleme sırasında yaşanabilecek bir aksilik saatinizde yazılım sorunlarına neden olabilir.

watchOS 9.5 Yenilikleri

watchOS 9.5 güncellemesiyle birlikte Apple Watch, sağlık ve spor özelliklerini daha verimli bir şekilde kullanmaya başladı. Özellikle sporla ilgili bölümde yapılan düzeltmeler sayesinde, saat sağlık ve spor uygulamalarının daha istikrarlı ve doğru çalıştığı gözlemlendi.

Siri desteği getirilen Apple Watch’larda bazen bu özellik tam olarak doğru çalışmıyordu. Ancak watchOS 9.5 güncellemesiyle bu sorun üzerinde çalışıldı ve saatlerdeki Siri özelliği geliştirildi. Artık daha stabil ve doğru çalışan bir asistan saatin içinde bulunuyor.

Bu güncelleme ayrıca saatin aktivite ve müzik kontrollerini de iyileştirdi. Her iki özelliğin daha akıcı bir şekilde çalıştığı gözlendi. Bu da Apple Watch kullanıcılarının deneyimini geliştirmiş oldu.

Peki siz Apple Watch için watchOS 9.5.1 güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın!

İlgili Haberler:

>> Apple Popüler Hizmetini Sonlandırıyor: İşte Tüm Detaylar