Arabalı Sinema Etkinliği Büyük İlgi Gördü! İşte O Renkli Görüntü!


Halkın büyük bir çoğunluğunun evlerde kaldığı günlerde arabalı sinema etkinliği büyük ilgi gördü. İzmir ve Nevşehir Belediyeleri tarafından yapılan bu etkinlikler kapsamında insanlar sinemaya doydu. Bildiğiniz üzere Koronavirüs salgını nedeniyle sinema salonları kapalı tutulmuştu. AVM gibi yerler açılsa bile, buradaki sinema ve tiyatro merkezleri açılmadı.

Tarihin en ağır salgılarından birisini yaşadığımız şu son günlerde, insanlar moral bulmaya çok büyük ihtiyaç duyuyor. Bir arada olmanın ve sosyalleşmenin verdiği tat ne yazık ki hiçbir şeyden alınamıyor. Hem İzmir Belediyesi hem de Nevşehir Belediyesi bunun farkındaydı ve hemen yola koyuldu. Sosyal medya üzerinden sinema etkinliği yapılacağı duyuruldu.

Arabalı sinema etkinliği beklenenden fazla ilgi gördü

Bostanlı, İnciraltı Demokrasi Meydanı, Fuar İzmir, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Buca ve Çiğli olmak üzere İzmir’in farklı yerlerine dev ekranlar kuruldu ve buralardan film izlenmesi için dev panolar ayarlandı. Bu panolara filmler yansıtılarak arabalarında kalan kişilere izletildi. Hiç kimse bulunduğu araçtan çıkmadı ve böylece sosyal mesafe korundu. Arabalı sinema etkinliği sadece İzmir’de yapılmadı.

arabalı sinema etkinliği

Nevşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, renkli görüntülerin yaşanacağı  etkinlik düzenlendi. Onlar da yine İzmir Belediyesi’nin yaptığı gibi insanlar araçlarından inmeden sinema filmi izlemesini sağladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi etkinliğe katılan kişilere ücretsiz patlamış mısır ve gazoz dağıttı. Elbette maskeler unutulmadı. Nevşehir belediyesi ise sinema etkinliği kapsamında ilk gün Müslüm filmini sinema severlerle buluşturdu. Sonraki gün ise “Türk işi dondurma” filmi vizyona girdi. Arabalı sinema etkinliği çok fazla talep gördü.

50 Bin TL Ödüllü PUBG Turnuvası başlıyor! Nasıl katılırsınız? Detaylar burada

Betül Arslan isimli vatandaş, “Hemşireyim, bana büyük iyi bir moral oldu. Koronavirüs önlemleri nedeniyle hiçbir etkinliğe katılamıyorduk. Böyle bir olanağı sağlamaları bizleri çok mutlu etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz. İlk defa arabalı sinema etkinliğine geliyoruz. Aslında hayalimizdi. İkramlar da çok güzel” diyerek belediyelerin yaptığı bu iş ile ilgili güzel dileklerini iletti. Arabalı sinema etkinliği salgın süreci devam ettiği sürece, muhtemelen yapılmaya devam edilecek. Siz bu tür etkinlikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here