ASUS ExpertBook B1 B1500 Profesyonellere Özel Dizüstü Bilgisayar

ASUS, geniş ürün yelpazesine sahip üreticilerden ve deyim yerindeyse her ihtiyaca uygun nokta atışı ürünleri bulunuyor. Bu videomuzda bahsedeceğimiz cihaz, firmanın iş dünyasına yönelik olarak hazırladığı ASUS ExpertBook B1 B1500.

Cihazın üzerindeki bağlantı noktalarına bakacak olursak, gayet geniş bir sunum söz konusu: 1 Tane USB 2.0 Type A, 2 tane USB 3.2 Gen 2, 1 tane Thunderbolt 4, 1 tane HDMI 1.4, 1 tane VGA D-SUB, 1 tane 3.5mm giriş, 1 tane RJ45 Gigabit Ethernet, 1 tane DC-in ve 1 tane de microSD kart okuyucu bağlantı noktası bulunuyor. Bir nevi ister ofisinizde, isterseniz de katıldığınız toplantılarda, ortamdaki cihazlarla bağlantı ve o an oluşabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda oldukça zengin bir bağlantı yelpazeniz var diyebiliriz.

ASUS ExpertBook B1 B1500, büyük tuşlardan oluşan, tuşlar arasında yeterli boşlukların belirlendiği bir klavyeye sahip. Arkadan aydınlatma sistemi de bulunan bu klavye, sessiz çalışıyor ve yumuşak kullanım deneyimleri sunabiliyor. Sağ üst kısımda konumlandırılan güç tuşu, aynı zamanda parmak izi okuyucu sensöre sahip ve güvenli kullanım için bu özelliği aktifleştirmenizi öneriyoruz. Hemen alt kısımdaki dokunmatik pad de en ufak hareketleri algılayabiliyor.

Dış mekân kullanımlarında, hareket halindeki kullanımlarınızı düşünecek olursak, bir mouse’a ihtiyaç duymadan da kolaylıkla işlerinizi halledebilirsiniz. ASUS ExpertBook B1 B1500, 15.6 inç değerde ekrana sahip. Bu LCD ekran, FHD çözünürlük sunuyor ve 16:9 görüntüleme oranına sahip. Ürünün %90’lık ekran gövde oranı olduğunu da söyleyelim. 250nit parlaklık değeri sunan ekran, parlama engelleyici yapıya ve uzun kullanımlarda gözlerinizin zarar görmemesi için mavi ışın filtresine de sahip.

Bu, özellikle yetiştirilmesi gereken ve bazen ara vermeden saatlerce çalışmanız gereken işlerinizde elinizi güçlendirecektir. Deneyimlerimiz itibarıyla, özellikle iç mekân kullanımlarında, ekranın görüntüleme performansından memnun kaldık. Canlı renkler ve yeterli parlaklık seviyesi sunabiliyor. Gerek ofis dosyalarıyla ilgilenirken gerek tasarım yaparken gerekse de video montaj programlarıyla ilgilenirken. Tabii başta da belirttiğimiz gibi, bir pandemi dönemindeyiz ve kısa aralıklarla pek çok değişkenle karşılaşabiliyoruz. Örneğin, seyahat etme imkânımızın olmadığı anlarda, ya da işle ilgili ani gelişen durumlarda, vakit kaybetmeden internet aracılığıyla toplantılara katılmamız gerekebiliyor.

Haliyle böyle ihtiyaçlar için hem iyi bir internet bağlantınız olmalı, hem iyi bir kameranız, hem de iyi bir mikrofon sisteminiz olmalı. ExpertBook B1 B1500, dahili 720p HD kameraya sahip ve bu kameranın önünde fiziksel sürgüsü de var. Böylece, kamerayı kullanmadığınız esnalarda, “Acaba biri zararlı bir yazılım aracılığıyla beni takip ediyor mudur?” endişesine kapılmadan bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Kameranın görüntüleme kalitesi nasıl derseniz, bir oda ortamında, yani normal bir ışık kaynağıyla gayet yeterli.

ASUS ExpertBook B1 B1500 Üzerinde Yapay Zeka Destekli Yerleşik Mikrofon Mevcut

Ek olarak, yapay zekâ destekli yerleşik mikrofon sistemi, ortam seslerini algılayarak filtreleyebiliyor ve sizin sesinizin karşı tarafa olabildiğince net bir şekilde ulaştırılmasını sağlıyor. Cihazda yer alan MyASUS uygulaması, size iki farklı kullanım modu sunuyor. Tek sunucu modu, doğrudan bilgisayarın önündeki sesin net bir şekilde duyulmasını sağlıyor. Çoklu sunum modu ise, birden fazla kişinin sesini algılayarak net bir şekilde karşı tarafa ulaştırmayı hedefliyor. Bu seçenek, grup sohbetleri için daha ideal diyebiliriz. Yani bu bilgisayarı kullanırken ayrıca bir kamera ve mikrofona kolay kolay ihtiyacınız olmayacaktır.

Ürünle ilgili diğer tüm detayları videomuzda bulabilirsiniz.Asus ExpertBook B1 B1500

Web : https://BTGunlugu.com
Twitter : https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter : https://twitter.com/BTgunlugu
Facebook : https://www.facebook.com/BTGunlugu