Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı 20-21 Ekim’de


Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı ’nın açılış konuşmasını Başbakan Binali Yıldırım yapacak.

2007 yılında kurulan Bilgi Güvenliği Derneği (BGD) her yıl Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı ’nı (www.iscturkey.org) düzenliyor. Bu konferansın 10uncusu, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi işbirliğiyle ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu destekleriyle 20-21 Ekim 2017 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası’nda gerçekleştirilecek.

ISCTurkey 2017 Konferansının ana teması “Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ” olarak belirlendi. Konferansta Yapay Zekâ alanındaki gelişmeler, hem siber savunma hem de siber saldırıların niteliğini kökten değiştirmektedir. Konferansta Türkiye’nin yapay zekâ stratejisi, yerli ve milli olarak geliştirilen yapay zekâ uygulamaları ve benzeri konular ele alınacak, çağrılı konuşmacılar, akademik bildirilerin sunulacağı oturumlar ve eğitimler düzenlenecek. Konferansa katılım, konuya ilgi duyan herkese açık ve ücretsiz olacak. Konferana kayıt zorunludur.

Konferansa, kamu kurum ve kuruluşlarındaki personeller, kişisel, kurumsal ve ulusal bilgi güvenliği alanında çalışanlar, bu konulara ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyenler, savunma teknolojilerinde kriptoloji alanında çalışanlar, ülke güvenliği alanında çalışanlar ve hizmet verenler katılabilir.

Hibrit bulut yerel veri merkezlerinde yükseliyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here