Bill Gates Hangi Telefonu Kullanıyor?

Dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates hangi telefonu kullanıyor, biliyor musunuz? Aslında farkındayız, bu çoğunuzun pek de merak ettiği bir bilgi değil. Yine de, bu tip bilgilere meraklıların olduğunu da biliyoruz. Gates, şu sıralar Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Fold 4’ü kullanıyor.

Bill Gates hangi telefonu kullanıyor? Bu aslında çok da merak edilen bir konu değil, ama yine de elimizde bir cevap var. Gates, Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Z Fold4’ü tercih ediyor. Çoğunuzun bildiği gibi bazen Reddit’te A.M.A., yani Ask Me Anything (Bana İstediğini Sor) etkinlikleri düzenlenir. Yakın zamanda gerçekleştirilen etkinliklerden bir tanesi de Bill Gates ile ilgiliydi ve ona sorulan sorular arasında “Hangi telefonu kullanıyorsun?” sorusu da vardı.

Açıkçası Microsoft üretimi bir telefon kullanmasını beklemiyorduk, zira firmanın akıllı telefonlar tarafında pek de iç açıcı bir performansı yoktu. Yine de, katlanabilir ekranlı bir model kullanması bazılarımız için sürpriz niteliğinde. Belki de bu, Microsoft’un katlanabilir ekranlı telefon projeleri için gereklidir, ne dersiniz?

Bill Gates Hangi Telefonu Kullanıyor?

Peki nereden geldi bu Galaxy Z Fold4?

Microsoft’un kurucularından olan Bill Gates, Güney Koreli Samsung üretimi bu telefonu almak için bir sipariş vermedi ya da bir elektronik mağazasına giderek seçim yapmadı, hayır. Galaxy Z Fold4, kendisine bizzat Samsung Başkanı Jay Y. Lee tarafından hediye edildi. Eh, o da bu hediyenin tadını çıkarıyor. Evet, “Bill Gates hangi telefonu kullanıyor” sorusunun cevabı işte bu.

Gates, bu telefonda Microsoft’un pek çok uygulamasını kullandığını ve ihtiyaç duyduğunda da büyük ekran formuna geçiş yaparak işlerini halledebildiğini ifade ediyor. Böylece gün içinde bir tablete ihtiyaç duymadan tek cihaz üzerinden kolaylıkla yol alabiliyor.

Galaxy Z Fold4’ün öne çıkan özellikleri ve ülkemizdeki satış fiyatı nasıl?

Ürün, ufak ekran olarak 6.2 inç ekran değerine sahip. Büyük ekran formuna geçildiğinde ise, 7.6 inç değerini sunuyor ve bir tablete ihtiyaç duymadan bir şeyler izleyebiliyor ya da okuyabiliyorsunuz.

Cihaz, gücünü 4nm olarak üretilen Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden alıyor. Ek olarak, gelişmiş üçlü kamera sistemi sayesinde 8K 24FPS değerde videolar dahi çekebiliyorsunuz.
4400mAh pili olan ürün, hem kablolu hem de kablosuz olarak hızlı şarj desteğine sahip.

Ayrıca, S-PEN kalem desteğini sunduğunu ve bu sayede hem notlar alabildiğinizi hem de çizimler yapabildiğinizi belirtelim.

Galaxy Z Fold4, ülkemizde resmi olarak 45 bin liralık satış fiyatı etiketine sahip.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Özellikleri Sızdırıldı! İşte Detaylar