Bringly ile Türk markaları, Rusya’daki milyonlarca müşteriye ulaşmaya hazır

Bringly ile Türk markaları, Rusya’daki milyonlarca müşteriye ulaşmaya hazır

PAYLAŞ
fznor

Türkiye’nin E-İhracat Uzmanı B2CDirect, Yandex ve Sberbank ii birliğiyle gerçekleştirdiği yeni global pazaryeri projesini duyurdu. “Bringly” adi verilen global pazaryeri projesine destek verecek olan B2CDirect, 1 Milyar Dolar değerleme ve 500 Milyon Dolar sermaye ile kurulan şirketin Türkiye’deki tek ve yetkili iş ortağı oldu.

Bringly pazaryeri ve yapılan stratejik iş birliği kapsamında uluslararası teslimat, ihracat ve pazaryeri entegrasyon çözümleri sunacak olan B2CDirect, Türk markalarını Rusya’daki milyonlarca müşteriye ulaştıracak.

İş birliği kapsamında,1 Milyar Dolar değerleme, 500 Milyon Dolar başlangıç sermayesi ile Yandex ve Sberbank ortakli’ğıyla kurulan Yandex.Market şirketine lojistik ve stratejik operasyon desteği verecek olan B2CDirect, Bringly adı verilen pazaryeri çözüma ile Yandex Market’in Türkiye’deki tek ve yetkili iş ortağı oldu. Bu stratejik iş birliği sayesinde B2CDirect, Türk markalarını Rusya’da milyonlarca müşteriye ulaştıracak.

Rusya’da 5 yıl içinde e-ticaret alanında liderliği ele geçirmeyi hedefleyen Yandex.Market, B2CDirect desteği ie global pazaryeri olan “Bringly’de Tork markalarına Rusya ile yapacağı e-ihracatta güvenli hızlı ve şeffaf bir hizmet imkanı sağlayacak.

B2CDirect, iş birliği ile e-ihracat operasyonları için ekonomik, kaliteli ve
uçtan-uca tasarlanmış lojistik hizmetleri de sunacak. Türkiye’den Rusya’ya e-ihracat yapmaya hazırlanan şirketlere kapsamlı çözümler sunacak olan B2CDirect, toplamda 230’dan fazla ülkeye teslimat ve gümrükieme çozümü sunarken tüm maliyetleri müşterilerine önceden kesin ve garantili bir şekilde bildiriyor.

B2CDirect, sunduğu sınır ötesi e-ticaret ve pazaryeri entegrasyon çozümü ile Törkiye’de her ölçekten işletmenin ürünlerini Rusya pazarına sunmasını ve milyonlarca Rus müşterine ulaşmasını sağlayacak.

10 milyar Dolar’lık sınır ötesi işlem hacmi

Rusya’nın 27 milyar Dolarlık e-ticaret iş hacminde, online gerçekleşen her 3 siparişten birisi artık yurt dışından geliyor. 2018 yılında, 10 milyar Dolar’i aşması öngörülen sınır ötesi işlem hacminde. Bu stratejik iş birliği ile 2019 yılında Türkiye’den 50 milyon Dolarlık iş hacmine ulaşmayı hedeflediklerini belirten Türkiye’nin E-Ihracat Uzmanı B2CDirect’in Genel Müdürü Yusuf Ibili, “Yandex.Market, Rusya’da e-ticaret alanında lider şirketlerden biri, yeni operasyonlarında Türkiye’yi tercih etmelerindeki en büyük etkenlerin
başında Türk markalarının bilinir olması, ürün kalitesi ve özellikle de Türkiye’nin sahip olduğu konum avantajı geliyor” dedi.

Yandex.Market Bringly


CEVAP VER