BT, Tehdit İzlemeyi Kolaylaştırıyor

Güvenlik izleme hizmetlerinde yapılan etkili güncellemeler sayesinde müşterilerin siber güvenlik tehditlerini tespit edip bunlara karşı koyması artık kolaylaşıyor.

BT, bugün yaptığı bir duyuruyla, BT Assure Threat Monitoring hizmetinde yaptıkları önemli bir güncelleme sayesinde kurumlar ve güvenlik analistlerinin güvenlik tehditlerini tespit etmelerinin ve bu tehditlerden korunmalarının kolaylaşacağını açıkladı.

BT Assure Threat Monitoring hizmeti çok büyük miktarda veri toplayıp analiz ediyor, bu hizmette yapılan en yeni güncelleme ile birlikte veri işlemleri kullanıcılara kişiselleştirilebilir bir ekran sağlıyor. Potansiyel güvenlik tehditlerini anında görmelerini sağlayan bu sistemle, uzmanlar güvenlik risklerini daha iyi tespit edebiliyor ve bu risklere daha iyi müdahale edip yanıt verebiliyorlar.

Yapılan geliştirme mevcut BT Assure Threat Monitoring hizmeti kullanıcılarına hiçbir ek ücret talep edilmeksizin sunuluyor. Yeni müşteriler için bu uygulama ise standart olarak sunuluyor.

1344MarkHughes

BT Security Başkanı Mark Hughes’un belirttiği üzere: “Müşterilerimize gerçek zamanlı tehdit bilgilerine ulaşmalarını sağlamak ve güvenlik planlarını geliştirmelerine katkıda bulunmak bizim açımızdan çok önemli. Kurumlar gün geçtikçe artan sayıda canlı, karmaşık ve çok çeşitli güvenlik tehdidiyle karşı karşıya kalıyorlar.”

“Bu yeni iyileştirmeler ile hem müşterilerin kritik bilgileri tek bir yerde toplanıyor hem de güvenlik analistlerinin kontrol ve izleme kapasiteleri büyük ölçüde artıyor. Bu da onların emek ve yaratıcılıklarının büyük bölümünü kurum çapında daha iyi kurumsal sonuçlar ortaya çıkarmaya harcamalarına olanak sağlıyor.”

BT Assure Threat Monitoring Portal v2

Hizmetin yeniden tasarlanan ara yüzü ile kullanıcıların bulut bilişim ve BYOD (Bring your own device – Kendi cihazını getir) gibi yeni teknolojileri benimsemelerine engel olan güvenlik kaygıları da gideriliyor.

Hizmet, çalışma prensibi olarak tüm kullanıcıların ağ cihazlarından bilgi ve veri topluyor; bu ağ cihazları, saldırı tespit ve önleme sistemleri (IDS/IPS), güvenlik duvarları ve yönlendiricilerden sunuculara, uygulamalara, ana bilgisayarlara ve kişisel bilgisayarlara kadar çeşitlilik gösterebiliyor. Örneğin bir hacker ağa sızmaya çalıştığında bu yeni hizmet, bu hamleyi algılayarak kullanıcılara anında tehditle ilgili bilgi ve istihbarat toplama ve saldırıdan doğacak zararın önlenmesi için gerçek zamanlı müdahale etme imkânı veriyor.

Ağ altyapısının korunma düzeyi BT siber güvenlik uzmanlarından oluşan bir global ekibin ortak çalışmalarının sonucunda elde edildi. Assure Threat Monitoring hizmeti 2012 Londra Olimpiyatları ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları esnasında gayet başarılı bir şekilde kullanılarak devamlı ağ izleme sağlandı ve siber güvenlik tehditleri gerçek zamanlı tespit edildi.

Trend Micro Küresel İş Ortaklığı Programını Duyurdu