CA Technologies API Akademisi Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı


CA Technologies, kurumlara günümüzün ticari hizmetlerinde kullanılan bulut, mobil ve kompozit uygulamaları daha güvenli ve hızlı bir şekilde sunmaları konusunda yardımcı olmak üzere Uygulama Programı Arabirimi (API) Akademisi etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Yarım günlük API Akademisi etkinliği, kurumsal firmalarda çalışan bilişim mimarları, yazılım geliştirme yöneticileri, güvenlik yöneticileri ve diğerlerinin daha iyi API’ler oluşturmak ve bunları geniş çapta API stratejilerine uygulamak konusunda ihtiyaç duydukları eğitimi sağladı.

API, pazara potansiyel yeni giriş yolları yaratıyor

Mobil uygulamalar, Bulut hizmetleri, geliştirici toplulukları ve Things of Internet (Nesnelerin İnterneti’nde) gerçekleşen inanılmaz büyüme, kurumları değerli verilerini API’ler aracılığıyla kullanıma açmaya itiyor. Bu API’ler, organizasyonların arka uç verilerini yeni uygulama hizmetlerinde yeniden kullanıma açmalarına, farklı yazılım bileşenlerinin nasıl etkileşime geçeceğini belirlemelerine ve verinin bu bileşenler arasında paylaşılmasını sağlamalarına olanak veriyor. Verilerin ve uygulama işlevselliğinin bu şekilde dış kullanıcıların, uygulamaların ve makinelerin kullanımına açılması; pazara potansiyel yeni giriş yolları oluşturuyor ve gelir akışı yaratır.

SAMSUNG CSC

API akademi, daha iyi API’ler tasarlanması için kuruldu

API Akademi, kurulumların daha iyi API’ler tasarlamasına ve bunları geniş çapta API stratejilerine uygulamasına yardım etmek üzere kuruldu. API Akademi ekibi, API stratejisinde, tasarımda, mimaride ve yenilikte uzman olan bir topluluktan oluşuyor. CA Technologies ile birlikte çalışarak, API programını bir sonraki seviyeye taşımak isteyen kurumlarda çalışan yöneticiler, arabirim tasarımcıları ve kurumsal bilişim mimarları için temel API teknikleri ve araçlarını kapsayan çevrimiçi dersler ve birebir danışmanlık hizmetleri de sunuyor. Haberleşme, finansal hizmetler, kamu, perakende, seyahat ve lojistik gibi çok sayıda farklı sektörde bulunan dünya genelindeki yüzlerce müşterisi ile Layer 7’den CA’ye katılan ekip, kurumlara API’ler aracılığıyla değer sağlamaları konusunda yardımcı olmak üzere eşsiz bir teknoloji ve uzmanlık sunmakta.

CA Technologies API Teknolojileri Bölümü Direktörü Holger Reinhardt: “Değişimin merkezinde API’ler yer alıyor”

CA Technologies uzmanları, API Akademi etkinliğinde, finans, telekom, kamu ve diğer dikey sektörlerde başarılı bir API uygulama stratejisi için gerekli olan temel unsurları aktardılar. Böylece katılımcılar artık, API tasarımını benzersiz iş hedeflerine göre uyarlayabilme, DX prensiplerini kullanarak, geliştiricilerin keyifle kullanabilecekleri bir API oluşturabilme, birden fazla istemci platformu (Web, mobil, bulut ve IoT) için tasarım yapabilme, DevOps’un API tasarımını, uygulamasını ve yönetimini nasıl geliştirdiğini anlayabilme imkanını elde ettiler.

Etkinliğin sunuculuğunu, CA Technologies API Teknolojileri Bölümü Direktörü Holger Reinhardt yaptı. Reinhardt, API tasarımının IoT, M2M ve Büyük Veri için önemini keşfetmesi konusunda API Akademisi’ne yardımcı oluyor. Telekom ve SOA ağ geçidi sektörlerinde 16 yıldan fazla yazılım geliştirme deneyimine sahip Reinhardt,

CA Technologies ailesine, API güvenliği ve yönetim çözümlerinin lider sağlayıcısı olan Layer 7 Technologies’in 2013 yılının Haziran ayında satın alınmasıyla birlikte katılmıştı.

Online Satışlar Mağaza Satışlarını Destekliyor