Cardtek USA EMV Standartlarına Geçişi Sağlayacak

Cardtek USA, özellikle, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ekim 2015’te gerçekleşmesi planlanan, kartlı ödeme sistemlerinde EMV standartlarına geçişi destekleyici çalışmalarda bulunacak, kurumlara özelleştirilmiş çözümler sunacak.

Cardtek Group bünyesinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyete geçen Cardtek USA, Amerikan Ödeme Sistemleri sektörünün kartlı geçiş çalışmalarında aktif rol almak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Cardtek Group şirketlerinin tüm ürün, çözüm ve yetkinlikleri ve global tecrübesini Amerika Kıtası’nda temsil eden Cardtek USA, özellikle EMV standartlarına geçiş sürecinde “EMV Kart Personalizasyon Çözümleri”, “Kernel Çözümleri”, “Cardtek Academy Eğitimleri”, “NFC Mobil Ödeme Çözümleri”, “EMV Temelli Ulaşım Kartı” ve “Fraud Çözümleri” üzerine, kurumlara özel ürünler sunacak.

Dünya’nın En Büyük Pazarı Teknolojide Türkiye’nin Gerisinde

18 bin bankası tarafından çıkarılan 1 milyardan fazla kart sayısı ve 9.6 trilyon USD’lik mevduat rakamıyla sektörde dünyanın en büyük pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri, pazar büyüklüğüne rağmen Avrupa, özellikle Türkiye’nin gerisinde yer alıyor. Pazar büyüklüğünün operasyonel yavaşlığa da neden olduğu Amerika Birleşik Devletleri, sektörel bir atılıma ihtiyaç duyuyor.

cardtek

ABD’de 2012 Yılı Sahtecilik Miktarı 11.2 Milyar USD

Amerika Birleşik Devletleri’nde halen kullanımda olan manyetik şeritli kredi kartları, büyük güvenlik açıklarını da beraberinde getiriyor. 2012 yılında 11.2 milyar USD olan Amerika Birleşik Devletleri’nde ki sahtecilik rakamı, yapılan her 100 USD’lik işlemin 5.22 cent’lik kısmının sahtecilik işlemine maruz kaldığını gösteriyor. Bu rakam da, dünyada gerçekleştirilen sahtecilik işlemlerinin yüzde 47.3’ünün ABD’de gerçekleştiğini kanıtlıyor.

EMV Tabanlı Chip’li Kartlara Geçişte Cardtek USA Öncülüğü

2015 yılında, EMV Tabanlı Chip’li kartlara geçişle birlikte, ABD’de sahteciliği önlemek üzere her yıl harcanan ortalama 6 milyar USD’nin radikal biçimde aşağı çekileceği ve 2 milyar USD’ye düşeceği ön görülüyor. Ödeme sistemleri alanında 360 derece çözüm sağlayan Cardtek USA, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayarak uçtan uca çözüm sunuyor.

AveaLabs Kuluçka Merkezi, Yeni Girişimcileri Bekliyor