Cisco’dan Kablo Operatörü Müşterileri İçin Esnek DOCSIS Lisans Planı

Cisco’dan Kablo Operatörü Müşterileri İçin Esnek DOCSIS Lisans Planı

PAYLAŞ

Cisco CES 2018’de, Cisco Converged Broadband Router (cBR-8) platformunu kullanan kablo operatörü müşterileri için esnek DOCSIS lisans planını duyurdu.

Infinite Broadband Unlocked (IBU),  DOCSIS kablo operatörlerinin eve fiber taşıyan sistemlerle rekabet etmesini sağlıyor. Bu yeni program sayesinde Cisco, Remote PHY teknolojisine sahip kablo mimarileriyle dağıtılan yüksek gigabitli servis tekliflerini daha ekonomik hale getiriyor.

Yeni Cisco IBU lisans programı ile kablo operatörleri lisans alımı ve yönetiminin sadeleşmesiyle birlikte kendi işlerinin sonuçlarına daha fazla odaklanabilecek.  Kablo operatörlerinin her bir hizmet grubu için yeni bant genişliği lisansları almasının gerektiği diğer lisans modellerinin aksine IBU, bant genişliği tüketimine göre tek bir lisans veriyor. Bu sayede kablo operatörleri CCAP platformlarının kapasitesini önceden tahmin edebiliyor.

IBU lisansları ağdaki abone sayısına göre belirleniyor. Böylece lisans yatırımı da büyük ölçüde gelirlere orantılı oluyor. IBU sayesinde ne kadar lisans yatırımı yapılması gerektiğini öngörmek ve bu yatırımları yönetmek çok daha kolay hale geliyor.

>> Bulut Video Teknoloji Konusunda Çığır Açan Yenilik

Cisco'dan Kablo Operatörü Müşterileri İçin Esnek DOCSIS Lisans Planı

>> Vestel Smart Home Ready TV ön inceleme – CES 2018 özel


CEVAP VER