Citi MENA FinTech Challenge’da Octet Türkiye İpi Göğüsledi

Octet Türkiye

Citi tarafından düzenlenen MENA FinTech Challenge’ın kazananları açıklandı. Yarışmada Türkiye’den kazanan FinTech şirketi Octet Türkiye oldu.

Finansal teknolojilere en büyük yatırım yapan ülkelerden biri olan Türkiye, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Dünyanın önde gelen finansal kuruluşlarından. Citi tarafından Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde, çok sayıda FinTech şirketinin katılımıyla gerçekleştiren MENA FinTech Challenge’ın Türkiye’den kazananı Octet Türkiye oldu.

Citi’nin, MENA bölgesindeki FinTech girişimlerine yönelik 4 farklı alanda çözümlerini tanıtması ve fikirlerini uygulamaya geçirmesi için düzenlediği yarışmada. KOBİ’ler ve büyük şirketler için uygulamaya sunduğu ticaret. portalı ve garantili ödeme çözümleri ile ipi göğüsleyen Octet Türkiye’nin yanı sıra, Mısır’dan Fawry ve PaySky, Birleşik Krallık’tan ise Wipro/Tradestream kazananlar arasında yer aldı.

Citi MENA FinTech Challenge

Fintech Şirketleri 4 soruna çözüm aradı

Citi, MENA FinTech Challenge kapsamında bölgedeki 1.000’den fazla FinTech’i, belirlenen dört sorun alanından biri ya da birkaçına yönelik çözümler geliştirmek üzere davet etti.

Yarışmaya katılan FinTech’ler “nakit tahsilatların dijitalleşmesi”, “garantili ödeme çözümleri”, “B2B2C çözümleri” ve “ticaret süreçlerinin dijitalleşmesi” olmak üzere dört kategoride projelerini hazırladı.

Türk Telekom 5G rekoru kırdı!

İlk elemeleri geçen 56 başvuru sahibi. Dubai, Karaçi, Kahire, Amman ve İstanbul olmak üzere beş şehirde gerçekleştirilen çalıştaylarda, Citi panelistlerine çözüm önerilerini sundu.

Citi’li mentorlarıyla birlikte çalışarak Eylül 2019’da gerçekleştirilen MENA FinTech Day için hazırlandılar.

Final günü yapılan sunumlar sonrasında Citi üst düzey yöneticileri tarafından oluşan jüri heyeti, önceden belirlenen dört kategoride kazananları belirledi. Kazanan şirketler, Mart 2020’ye kadar pazarlanabilir bir çözüm geliştirmek için Citi ile iş birliği içerisinde çalışacaklar.