Citrix ve Microsoft iş ortaklığında yeni dönem

Citrix ve Microsoft iş ortaklığında yeni dönem

PAYLAŞ
Citrix, EMEA Bölgesi

Yeni ortaklıkla birlikte Citrix, Microsoft 365 ve Azure müşterilerinin iş dönüşümlerini hızlandırmalarına yardım edecek. DaaS hizmeti sunmanın yanı sıra bu ortaklık, Citrix Networking ve Citrix Analytics kapsamında teknoloji entegrasyonları da sağlayacak.

Citrix ve Microsoft, iş ortaklıklarında yeni bir dönemin başlangıcı olan ve yeni bir ticari ilişkiyi, kapsamlı teknoloji entegrasyonlarını ve müşterilerin bulut stratejilerini uygulamalarını kolaylaştıracak yeni ortak programları içeren bir açıklama yaptılar. Bu iş ortaklığı, müşterilerinin Microsoft Azure’da dijital çalışma alanları ve ağ oluşturma çözümleri satın almaları ve kullanmaları için daha basit anahtar teslim sonuçların yanı sıra buluta geçişlerini planlamaları ve yürütmeleri için uzman danışmanlık hizmetleri sağlayacak.

Yeni ortaklıkla birlikte Citrix, ilk kez müşterilerinin Microsoft 365 lisanslı ve Microsoft Azure kapasiteli Citrix Workspace bulut tabanlı çözümlerinin hepsini Azure Marketplace’den satın almaları için daha basit yollar sağlayan bir Microsoft Direct Cloud Service Provider (CSP – Microsoft Doğrudan Bulut Hizmeti Sağlayıcısı) haline geliyor. Bu yeni iş ortaklığı sayesinde müşteriler, sadece birkaç saniye içinde ve çok fazla işlem gerçekleştirmeden satın alma aşamasından üretim aşamasına geçebilecekler. Bu bütünleşik Citrix ve Microsoft çözümleri, müşterileri için anahtar teslim çözümleri özelleştirebilen, yapılandırabilen ve sürdürebilen diğer Microsoft hizmet sağlayıcıları aracılığıyla da erişilebilir olacak.

Microsoft Türkiye, Teknofest

İlk ortak bulut hizmeti, Microsoft Virtual Desktop ile entegre bir DaaS hizmeti olacak

Müşterilere sunulacak ilk ortak bulut hizmeti, Microsoft Virtual Desktop ile entegre bir DaaS hizmeti olacak. Bu hizmet ile müşteriler, Azure üzerinde çalışan sanal bir masaüstünü birkaç saat içinde satın alıp kullanabilecekler. Citrix, Windows Sanal Masaüstü Onaylı Sağlayıcı programındaki ilk ve tek teknoloji ortağı ve bu durum, müşterilerin her iki şirketin deneyimlerinden, güvenliğinden ve güvenilirliğinden faydalanmalarını sağlıyor. DaaS hizmeti sunmanın yanı sıra bu ortaklık, Citrix Networking ve Citrix Analytics kapsamında teknoloji entegrasyonları da sağlayacak.

Azure platformunda çalışan, Office 365 olanağını kullanan veya sanal masaüstlerini buluta taşımayı düşünen tüm müşteriler için Citrix Ağ Oluşturma çözümü; yüksek performans, güvenilirlik ve hızlı değer elde etme süresi sunan tek entegre çözüm olacak. Bu yılın başlarında Citrix, Azure Sanal WAN için tercih edilen bir iş ortağı olarak gösterilmişti. Çözüm, yeni konumlarda kullanılmaya başlanmasını ve ağ ölçeklendirmesini otomatikleştiren derin bir API bütünleştirmesini kapsıyor. Özellikle Citrix SD-WAN, şube ofislerini ve satış noktası konumlarını Kendi Ağını Getir (BYON) girişimi konusunda destekliyor; böylece eski telekomünikasyon modeli geride bırakılarak yüksek kaliteli WAN hizmeti kullanımı başlıyor. Entegrasyon ayrıca aynı ve farklı coğrafi bölgelerde kullanılan

Azure platformundaki girişim uygulamalarının kullanımını ve performansını da iyileştiriyor. Buna ek olarak Citrix SD-WAN, Microsoft Office 365 Bağlanırlık İlkeleri için sorunsuz bir entegrasyon ve destek sağlayacak. Bu durum da internet üzerinden bağlanırken direkt olarak en yakın Office 365 bulut hizmetine ağ bağlantısı yapılmasını sağlayarak; Office 365 kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirecek. Son olarak ise Citrix, Azure’da hızlı bir şekilde uygulama ve kaynak aranmasını sağlayan Azure etki alanı adlarının hızlıca çözülmesini sağlayan Application Delivery Controller (ADC) çözümü ile Azure DNS Özel Bölgeleri için yepyeni bir destek hizmeti vereceğini açıkladı. Citrix, Azure DNS Özel Bölgeleri’nin Microsoft GA’sı için ilk ve tek iş ortağı olarak seçildi.

Son olarak ise, hem Citrix hem de Microsoft buluta geçişin; bazı müşteriler için karmaşık olabileceğinin ve müşterilerinin bu geçişi planlamak ve yürütmek için uzman bir kılavuza ihtiyaç duyacaklarının farkındalar. İki şirket, Cloud Alliance initiative (Bulut İttifakı Girişimi) sayesinde oldukça yetenekli iş ortaklarının bulunduğu bir grup kuruyorlar. Bu program, katılan iş ortaklarının uzmanlara, teşvik girişimlerine ve kaynaklara erişmesi için yatırım yapıyor; böylece müşteriler, bulut çözümlerinde en iyi uygulamalara erişebiliyorlar.

DanaBot, online bankacılık müşterilerini hedef alıyor


CEVAP VER