Daikin Türkiye, GIST’te Cosplay Etkinliği Sponsoru Oldu!

Daikin, GIST- Gaming İstanbul 2022’deki Cosplay etkinliğinin sahne sponsoru oldu. Etkinlik, 16-18 Eylül 2022 tarihlerinde Avrasya Gösteri Merkezi’nde, bölgenin en büyük oyun fuarı olan GİST-Gaming İstanbul’ un içinde gerçekleştirildi. Firma, cosplay etkinliğinde katılımcılara çevre ve doğru hava kapsamında bilinçlendirme için özel olarak tasarlanmış bileklikler sundu.

.

’Temiz Hava Elçileri’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocukları ‘Doğru hava’ konusunda bilinçlendirme çalışmalarını sürdüren Daikin Türkiye, doğru hava bilinci yaratmak için gençlerin en sevdiği etkinliklerden olan Cosplay’de de onlarla birlikte oldu.

Temiz Hava Elçileri projesi kapsamında bugüne kadar birçok okulda etkinlikler düzenleyen firma, belirlenen okullarda ‘temiz hava’ sınıfları açtı.  Çocukları temiz hava konusunda bilinçlendirerek, bugüne kadar binden fazla çocuğun hayatına dokundu ve yaklaşık bin 400 çocuğu Temiz Hava Elçisi’ne dönüştürdü. 2025 yılına kadar temiz hava elçisi sayısının 3 bin kişiye ulaşması hedefleniyor.

Firmanın bir diğer amacı da Türkiye’de Japon kültürünü tanıtmak. Bu bağlamda Japon anime kültürünün uzantısı olan Cosplay etkinliğinde de gençlere destek olmaktan mutluluk duydu.

Daikin Türkiye, GIST'te Cosplay Etkinliği Sponsoru Oldu!

Daikin ile gerçek dünyadan fantastik evrenlere 

Transformers’dan Wonderwoman’a, Naruto Kahramanlarından Starwars’a kadar pek çok anime, oyun ve manga karakterlerine bürünüp kısa bir süreliğine de olsa gerçek dünyadan fantastik evrenlere geçiş yapılmasını sağlayan ve uluslararası gösterilere, festivallere dönüşen Cosplay etkinlikleri bu kez Daikin sahne sponsorluğunda İstanbul’da yapıldı.

GIST etkinliği kapsamında Türkiye’de son üç yıldır düzenlenen Cosplay etkinliği bu yıl Daikin markası sahne sponsorluğu ile FP İletişim organizasyonunda yapıldı ve pek çok hediye dağıtıldı.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom’a Yurt Dışından Ödül Yağdı!

. . . .