DE-CIX 2016’da bir başarı hikayesi yazdı

DE-CIX 2016’da bir başarı hikayesi yazdı

PAYLAŞ
DE-CIX, yıllık faaliyet raporu

DE-CIX, veri trafiğindeki yeni rekoru, 100 GE (Gigabit Eternet) portlarında yüzde 50 artış ve 22 Terabit bağlı müşteri kapasitesi ile hızlı büyümesini sürdürüyor.

Frankfurt Almanya merkezli dünyanın lider internet değişim operatörü DE-CIX, geçtiğimiz yıl dünya genelinde faaliyete geçirdiği 5 yeni lokasyonla uluslararası arenada da hızla büyümeye devam ediyor.

Günlük yaşamı internet olmadan düşünmek artık imkansız. İnternet, ekonomi için temel bir kaynak haline gelmişken, özellikle gelişen Endüstri 4.0 ile birlikte, her geçen gün daha da olmazsa olmaz hale geliyor. İhtiyaç her geçen yıl artıyor – DE-CIX’in başarı hikayesi bir yandan artan bu ihtiyacın bir yansıması niteliğinde.
DE-CIX, 2016 yılında, saniyede 5.6 Terabit ile veri trafiğinde yeni bir rekoru duyurdu. 2015 yılında 97 olan bağlı 100 GE port sayısını 2016 yılında 145’e çıkararak yüzde 50 oranında büyüme kaydetti. Bağlı müşteri kapasitesini ise 22 Terabite taşıdı. DE-CIX ayrıca, 2016 yılında 114 yeni müşteriyi de Frankfurt Değişim Noktası’na bağladı.

Uluslararası arenada büyüme

DE-CX 2016 yılında, artan talebi gerektiği gibi karşılamak üzere dünyadaki İnternet Değişim Noktaları’nı artırdı. Frankfurt, Dusseldorf ve İstanbul’daki mevcut İnternet Değişim Noktaları’nın her biri için yeni bir veri merkezi eklemenin yanı sıra, yine her biri için iki yeni veri merkezi alanı da sağlayarak Dallas ve Madrid’te yeni İnternet Değişim Noktaları oluşturdu. Global olarak 184 yeni müşteri Değişim Noktaları’na bağlandı ve 2016 yılı sonunda bağlı müşteri kapasitesi global olarak toplamda 25 Terabite ulaştı.
DE-CIX CEO’su A. Summa bu büyümeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “DE-CIX olarak geçtiğimiz yıl, sadece yeni müşterileri hizmetlerimize bağlamakla kalmadık, Dallas ve Madrid gibi çok hızlı büyüyen iki yeni lokasyonla, doğru zamanda doğru yerde olduğumuzu da gösterdik. 2017 yılında da DE-CIX olarak bir başarı hikayesine imza atacağımızı şimdiden görebiliyoruz.”

Teknosa 2017’de yenilenme için yatırım yapacak


CEVAP VER