Defne’den Barselona’da stratejik imza

Dünya’da 20 ülkede 25’den fazla mobil operatör için telekom çözümleri sunan Defne, GSMA Mobile World Congress’de Hindistan merkezli RST firması ile partnership anlaşması imzaladı.

Defne Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, Barselona’da gerçekleşen GSMA Mobile World Congress’de, Hindistan’da GSM sektöründeki önemli yazılım hizmet sağlayıcı RST firması ile partnership anlaşması imzaladıklarını belirterek, “Yaklaşık 1,2 milyar nüfusu bulunan Hindistan’da 12 mobil operatör ve yaklaşık 1 milyar mobil abone yer almakta.

Defne-Genel-Müdürü_Oğuz-Haliloğlu-

Anlaşma çerçevesinde Hindistan pazarında Collect Call Suite ve Call Completion Suite içersinde yer alan, Micro Credit, Poke Call, Auto Callback, Voicemail, Missed CallNotice, Collect Call (Payforme) gibi ürünlerini operatörlere sunacağız.

Bu ürünler halen Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Arnavutluk gibi ülkelerde yer alan mobil operatörlerde kullanılan, başarısız çağrıları veya çağrı isteklerini algılayarak arayan ve aranan aboneler için en uygun zamanı tespit ederek çağrıları başarılı çağrıya dönüştürerek hem operatör adına gelir üreten hem de abone memnuniyetini ve müşteri deneyimini arttıran ürünlerdir” dedi.

fuar gorsel

Defne Bilgi İşlem tarafından geliştirilen ve halen Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Türkiye’de GSM operatörleri tarafından kullanılan Collect Call Suite, ön ödemeli GSM abonelerine kredisi bitse dahi çağrı yapma veya çağrıyı devam ettirme, özelliği sağlayan acil kredi servisi MicroCredit, ödemeli arama servisi Collect Call ve kredisi olmayan aboneyecevapsız çağrı mesajı gönderme imkanı tanıyan PokeCall çözümlerinden oluşuyor.

Ayrıca yine Defne tarafından geliştirilen Mobile Marketing Campaign Suite, Messaging Solutions,  Filtering Solutions ve Roaming Solutions ürün grupları da Hindistan Pazarının beğenisine sunulacak.