Defne’den Lider Operatöre Kesintisiz Destek

Dünya’da 20 ülkede 25’ten fazla mobil operatör için telekom çözümleri sunan Defne, CIS bölgesindeki lider operatör ile 3 yıllık destek anlaşması imzaladı.

Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Asya-Pasifik bölgesinden Afrika’ya, Avrupa’dan Güney Amerika’ya kadar değişik coğrafyalarda Türkiye dâhil 20’den fazla ülkede 25’ten fazla mobil operatör ve yaklaşık 500 milyon aboneye sunduğu katma değerli servis ve platform çözümleri ile dünya çapında birçok projeye imza atan Defne Bilgi İşlem, 2012’den bu yana birlikte çalıştığı ve Ödemeli Arama Platformunu sunduğu CIS bölgesinin lider mobil operatörü ile 3 yıllık destek ve bakım anlaşması imzaladı. 3G üzerinden 14 milyon aboneye katma değerli servisler sunan CIS bölgesinin lider mobil operatörü, Defne’den aldığı teknik destek ile kesintisiz hizmet sunmaya devam edecek.

Ödemeli Arama Platformu üzerinde “Ödemeli Arama (CollectCall), kredisi olmayan aboneye cevapsız çağrı bırakma imkânı tanıyan Poke Call, Aile & Arkadaş Servisi (Friend & Family), Arama Anında Kredi Teklifi (Micro Credit Hot Offer)”çözümleri hizmet veriyor.

Defne Genel Muduru Oguz Haliloglu

Defne’nin günde 10 milyon çağrı taşıyabilen Ödemeli Arama Platformu üzerinde çalışan servislerin bakımını ve desteğini kapsayan anlaşma ile ilgili olarak Defne Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu da şu görüşü dile getirdi: “CIS Bölgesindeki lider bir operatörle uzun süreli iş ortaklığı anlaşması imzalamaktan dolayı oldukça gurur duyuyoruz. Destek anlaşması bu platform üzerinde çalışan servislerin kesintisiz şekilde 24×7 uzaktan gözlemlenmesi, desteğinin sağlanması ve bakımının üstlenilmesini kapsamaktadır. 2017 yılı başına kadar ilişkimizin kesintisiz sürdürüleceği imza altına alındı. Dünya çapında hizmet veren mobil operatörlerin tercihi olarak kalmak için sunduğumuz çözüm ve hizmetlere yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Temelde ödemeli arama hizmeti sağlayan ve operatörün kendi aboneleri arasında kullanılan bu platform, farklı operatör abonelerine de ulaşılmak istendiğinde, cevapsız çağrı bırakma sistemi “PokeCall” servisi ile hizmetin devamlılığını sağlıyor.“Friend & Family Servisi”aile-arkadaş listesi yardımıyla, aynı grup içinde olan abonelere birbirlerini ödemeli ararken kullanım kolaylığı sağlıyor. Örneğin bir baba kızının kendisine yaptığı tüm çağrıları ödeyebiliyor. Hesabında hiç parası olmayan aboneler içinse “Micro Credit Hot Offer”hizmeti ile arama esnasında, anında küçük miktar kredi verilerek, abonenin iletişim ihtiyacı acil olarak karşılanıyor.

Android Cihazlarına Ücretsiz Virüs Taraması