Devrimci teknoloji blockchain istanbul’da masaya yatırılıyor

Türkiye, Blockchain temelli dijital finans merkezi olmaya aday

Türkiye, güvenli ve kalıcı veri kayıtları oluşturulmasını ve saklanmasını sağlayan Blockchain teknolojisine ısınıyor. Son olarak TÜBİTAK’ın bu konuda hükümetle ortak proje geliştirdiğini açıklamasıyla gündeme gelen Blockchain teknolojisi, en iyi uygulamaların olduğu İsviçre’den gelen uzman konuşmacılar tarafından İstanbul’da masaya yatırılıyor.

Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği düzenleyeceği Ekonomik Forum ile; ekonomik modelleri yeniden yapılandırma potansiyeline sahip Blockchain teknolojisi hakkında Türk kamuoyunda farkındalığı artırıyor. Pek çok bürokratik işlemin, ithalat ihracat, bankacılık ve sözleşme süreçlerinin hızlanmasını sağlayacak, kimlik, sağlık gibi kamu ve özel kayıtların kurumlar arasında kolayca taşınmasına imkan verecek bu teknoloji hakkında tüm değerlendirme ve deneyimler bu forumda paylaşılacak.

Blockchain Türkiye Platformu’nun ana sponsorluğunda, İstanbul Swissotel’de 20 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek “Blockchain Türkiye’deki  ve Global Ekonomik Modelleri Nasıl Değiştirecek?” başlıklı forumun açılış konuşmalarını Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ve İsviçre Büyükelçisi H.E.Dominique Paravicini gerçekleştirecek.

Moderatörlüğünü ekonomist Atilla Yeşilada’nın yapacağı panelde Credit Suisse Araştırma Başkan Yardımcısı Samuel Traub, Smart Valor İş Geliştirme Direktörü Felix Simon, Unitalent Kurucusu ve CTO’su Bardia M. Zanganeh konuşacak.

“Dijitalleşme ve Devletin Değişen İş Modeli- Özel Sektörün Önündeki Fırsatlar” oturumunda; Düşünce Kuruluşu Procivis Think Thank Direktörü Costa Vayenas bir sunum yaparken, “Kurumsal Blockchain ve Standardizasyona Giderken Ölçeklendirilebilir Trendler” başlıklı oturumda da Deloitte İsviçre Zürih Bölgesinden Sorumlu Direktör Burak Yetişkin değerlendirmelerde bulunacak.

Sponsorları arasında Credit Suisse, Endress+Hauser, Swisotel the Bosphorus İstanbul ve THY’nin bulunduğu konferansa; Nestle, Nespresso, Hello tomorrow Turkey, Boza Ventures,  bitcoincuzdanim.com, Assembly Buildings ve EQ destek veriyor.

Konferansla ilgili detaylı bilgiye ve programa http://www.tr-ch.org/swiss-turkish-economic-forum-20-november-2018/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Citrix ’ten işin geleceğini dönüştüren üçlü: Esnek, akıllı, güvenli