DuckDuckGo Windows Kullanıcıları İçin En İyi Chrome Alternatifi

DuckDuckGo windows kullanıcıları

Gizlilik odaklı popüler web tarayıcısı DuckDuckGo windows kullanıcıları için kullanıma sunuldu. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

. .

DuckDuckGo, dünyanın en popüler arama motorlarından biri olarak gizlilik konusunda önemli bir yer ediniyor. Uzun bir süredir yalnızca Mac, iOS ve Android kullanıcıları tarafından erişilebilen DuckDuckGo, artık Windows platformunda da kullanılabiliyor.

DuckDuckGo Windows Kullanıcıları İçin Kullanılabilir

Gizlilik odaklı özellikleriyle dikkat çeken DuckDuckGo, geçen yıl Ekim ayında Mac kullanıcılarına sunulmuştu. Bu sayede tarayıcının popülaritesi önemli ölçüde arttı. Bugün ise DuckDuckGo, Windows için resmi olarak beta sürümüyle yayınlanmış durumda.

DuckDuckGo windows kullanıcıları

DuckDuckGo’nun resmi web sitesinden indirilebilen bu gizlilik odaklı tarayıcı, Google Chrome ve Microsoft Edge gibi rakiplerine benzer bir deneyim sunma iddiasında bulunuyor.

Nasıl İndirilir?

Adım 1: DuckDuckGo’nun resmi web sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.
Adım 2: “Download DuckDuckGo for Windows” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın.
Adım 3: İndirilen dosyayı çift tıklayarak açın ve kurulumu başlatın.

DuckDuckGo Windows Kullanıcıları İçin Neler Sunuyor?

DuckAssist: Yapay zeka temelli bir araç olan DuckAssist, internet üzerinde yaptığınız aramaları özetleyerek size sunar. Wikipedia gibi kaynaklardan destek alarak arama sonuçlarını bir araya getirir.

Gizlilik: DuckDuckGo, gizlilik odaklı bir tarayıcı olarak izleyicileri engeller ve verilerinizin toplanmasını önler. Bu sayede web sitelerinin daha hızlı yanıt vermesini sağlar. Ayrıca bu izleyici koruması, sadece web aramalarıyla sınırlı kalmaz, e-posta hizmetleri için de geçerlidir. IP adresinizi ve özel sistem bilgilerinizi gizleyerek hiçbir web sitesinin bu bilgilere erişmesini veya kaydetmesini engeller.

Daha Özel Reklamlar: DuckDuckGo, paylaşılan bilgilere göre reklamları, yaptığınız aramalar temel alarak gösterir. Örneğin, “araba” şeklinde bir arama yaptığınızda, ilgili reklamlarla karşılaşırsınız. Ayrıca şirket, reklamların Google servislerinden çekilmediğini ve kendi anlaşmalarına göre sunulduğunu belirtir. Yani tüm reklam içerikleri DuckDuckGo’nun kontrolü altındadır.

Duck Player: Duck Player, YouTube üzerinde video izlerken reklamların engellenmesine olanak sağlar. Ayrıca bu oynatıcı, izlediğiniz videoları YouTube’a göndermez ve bu sayede platformun izleme geçmişinize erişmesini engeller.

İlgili Haberler:

>> Nesnelerin İnterneti Yenilikçi Çözümler Sağlayacak: İşte Onlardan Bazıları

. . . . .